Reklama

Polityka i prawo

NCBC szuka "cyberżołnierzy" na konferencjach. Oryginalny sposób rekrutacji

Fot. Ecsc.mil.pl/Domena publiczna
Fot. Ecsc.mil.pl/Domena publiczna

W trakcie konferencji branżowych na temat cyberbezpieczeństwa, NCBC organizuje konkursy Capture the Flag pozwalające sprawdzić umiejętności uczestników. Wiele z takich osób to potencjalni rekruci, którzy mogliby zasilić szeregi Wojska Polskiego.

Konferencje dot. cyberbezpieczeństwa pełne ludzi z ogromną wiedzą. To potencjalni rekruci do NCBC

"NCBC bardzo aktywnie włącza się we wszelkie inicjatywy związane z cyberbezpieczeństwem. Jesteśmy obecni na większości konferencji merytorycznych w temacie cyberbezpieczeństwa. W zeszłym roku zwróciliśmy uwagę na konferencję What the Hack, który w tym roku odbędzie się ona pod nową nazwą The Hack Summit" - powiedział generał brygady Karol Molenda, dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni (NCBC).

"Zeszłoroczna edycja konferencji wskazała, że agenda składa się z bardzo dużej liczby merytorycznych ekspertów, a tematy przekazywane w trakcie tej konferencji nacechowane były wiedzą i doświadczeniem prelegentów. Co więcej, w zeszłorocznej edycji jako resort obrony narodowej uruchomiliśmy i byliśmy gospodarzami konkursu Capture the Flag w zakresie cyberbezpieczeństwa" -  podkreślił Molenda.  

"Zauważyliśmy, że uczestnicy tego konkursu pokonując kolejne etapy wykazywali się niesamowitą wiedzą i umiejętnościami. Zwróciliśmy uwagę na fakt, że warto wśród tych osób poszukiwać specjalistów, którzy chcieliby z nami współpracować w przyszłości i którzy chcieliby odpowiadać za bezpieczeństwo cyberprzestrzeni RP" - dodał dyrektor NCBC.

Praktyczne podejście do cyberbezpieczeństwa priorytetem

"Koncentrujemy się na dostarczaniu wiedzy i materiału specjalistycznego, który udaje się w ciekawy sposób zaprezentować. Ten materiał musi musi mieć walor informacyjny i ekspercki" - mówi płk dr inż. Mariusz Chmielewski, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

"Jest kilkanaście prac wygłaszanych przez prelegentów zagranicznych, którzy będą pokazywali jak u siebie w kraju realizują zadania związane z cyberbezpieczeństwem" - dodał zastępca dyrektora NCBC.

image
Z oferty Sklepu Defence24 - zapraszamy!

Komentarze