Reklama

Polityka i prawo

Minister Cyfryzacji ustanowił stanowisko nowego Pełnomocnika

fot. pixnio.com
fot. pixnio.com

Na mocy zarządzenia Ministra Cyfryzacji, Marka Zagórskiego, z dniem 1 lipca powołano Pełnomocnika Ministra Cyfryzacji do spraw utrzymania infrastruktury krytycznej i systemu zarządzania bezpieczeństwem ośrodków przetwarzania danych.

Pełnomocnik ds. utrzymania infrastruktury krytycznej i systemu zarządzania bezpieczeństwem ośrodków przetwarzania danych na mocy opublikowanego zarządzenia ministra będzie odpowiedzialny za cztery kluczowe zadania z zakresu zabezpieczenia infrastruktury krytycznej oraz bezpieczeństwa przetwarzania danych.

Do zadań Pełnomocnika będzie należało monitorowanie prawidłowości funkcjonowania infrastruktury krytycznej i systemu zarządzania bezpieczeństwem w ośrodkach przetwarzania danych Ministerstwa Cyfryzacji oraz co istotne na stanowisko to nałożono obowiązek koordynowania prac związanych z budową rządowego centrum przetwarzania danych Ministerstwa Cyfryzacji.

Ponadto Pełnomocnik odpowiedzialny będzie za analizę i optymalizację obecnego stanu zarządzania serwerowniami Ministerstwa Cyfryzacji w zakresie ciągłości działania infrastruktury krytycznej i systemu zarządzania bezpieczeństwem, w szczególności w zakresie zasilania gwarantowanego i awaryjnego oraz systemu zarządzania bezpieczeństwem w obiekcie. Ostatnim wskazanym w zarządzeniu zadaniem jest przedstawianie Członkom Kierownictwa Ministerstwa Cyfryzacji informacji na temat stanu realizacji zadań.

Jak dowiedział się portal CyberDefence24.pl informacja kto obejmie stanowisko nowoustanowionego Pełnomocnika zostanie przekazana już w przeciągu kilku kolejnych dni. 

Zarządzenie określa, że Pełnomocnik będzie wyznaczany i odwoływany przez Ministra Cyfryzacji oraz będzie mu bezpośrednio podlegał. 

Komentarze