Reklama

Polityka i prawo

Laptopy dla czwartoklasistów. Znamy pierwszych dostawców

Autor. jothamsutharson/Pixabay

Do rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 pozostał już niecały miesiąc. Czy laptopy, które miały trafić do czwartoklasistów w ramach ustawy o wsparciu kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli będą dostępne już od 1 września?

Reklama

Ministerstwo Cyfryzacji wyłoniło już pierwszych dostawców laptopów dla czwartoklasistów. Do uczniów ma trafić 394 346 komputerów, koszt całej inwestycji wyniesie blisko miliard złotych, a maksymalna cena zakupu laptopa wynosi 2939,70 złotych.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Ministerstwo wyjaśnia

Na swojej stronie Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że dotychczas wyłoniono dostawców laptopów w ośmiu spośród 73 podregionów. W przypadku regionu: siedleckiego, suwalskiego, radomskiego, warszawskiego-zachodniego oraz w Łodzi zdecydowano się na laptopy Dell Latitude 3540. W regionie sandomiersko-jędrzejowskim i chełmsko-zamojskiego wybrano HP ProBook 440 G9, a w regionie bydgosko-toruńskim wybór padł na Acer TravelMate P2 TMP215-54.

Czy laptopy dotrą do uczniów jeszcze przed pierwszym szkolnym dzwonkiem?

„Zgodnie z procedurą, po podpisaniu umów wykonawczych, firmy mają maksymalnie 40 dni na dostarczenie komputerów do szkół, ale przewidujemy, że w części przypadków ten czas może być krótszy" – poinformował minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama