Reklama

Polityka i prawo

Krzysztof Dyl przejmuje obowiązki Prezesa UKE

Fot. Uke.gov.pl
Fot. Uke.gov.pl

Dotychczasowy zastępca prezesa UKE Krzysztof Dyl został wskazany przez Ministra Cyfryzacji do wykonywania obowiązków Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej do czasu powołania Prezesa UKE przez Sejm RP.

Krzysztof Dyl to menedżer  z wieloletnim stażem w urzędach regulacyjnych. Jest  zwolennikiem aktywnej roli regulatora rynku w zakresie wdrażania innowacyjności i dialogu z jego uczestnikami oraz  propagatorem idei równego dostępu do usług oraz ograniczenia wykluczenia cyfrowego osób z niepełnosprawnościami czytamy na jego oficjalnym biogramie na stronie UKE

W latach  2012-2016 pełnił rolę Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Pod jego kierownictwem UTK uzyskał w 2015 r. Godło i Znak Jakości „Przyjazny Urząd”. W tym samym roku strona internetowa UTK otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie „Strona internetowa bez barier” dla serwisu najlepiej przystosowanego dla osób niepełnosprawnych i narażonych na wykluczenie cyfrowe. W latach 2015–2016 r. wiceprzewodniczący, a następnie przewodniczący Grupy Niezależnych Regulatorów Rynku Kolejowego (IRG RAIL).

AK/UKE

Komentarze