Reklama

Polityka i prawo

Konta Facebooka sprzedawane za 2 dolary

Fot. U.S. Department of the Treasury/Wikipedia Commons/Domena publiczna
Fot. U.S. Department of the Treasury/Wikipedia Commons/Domena publiczna

Hakerzy sprzedają w darknecie skradzione loginy i hasła do kont na Facebooku za 2 dolary 60 centów – wynika  z badania przeprowadzonego przez Money Guru. Publikacja raportu zbiega się w czasie z ostatnim włamaniem do Facebooka, w wyniku którego co najmniej 50 milionów kont zostało zaatakowanych przez hakerów

Wyniki badań wskazują również, że bardzo łatwo jest dotrzeć to miejsc w sieci, w których handluje się skradzionymi loginami. Praktycznie każdy ma taką jeżeli skorzysta z odpowiednich narzędzi i zna adres strony internetowej.

Raport omawia nie tylko kwestie Facebooka, ale również sprzedawania danych finansowych takich jak informacje o numerach kart kredytowych i kart debetowych. Ceny wahają się od 14 do 20 dolarów. Autorzy raportu szukali loginów i haseł do 26 najpopularniejszych serwisów w Internecie.

Raport stwierdza również, że zakup całej tożsamości cyfrowej wynosi około 1000 dolarów. W jej skład wchodzi dostęp do kont w sklepach online, usługach rozrywkowych i profilach w mediach społecznościowych. Oferowane dane zawierają również adresy domowe i numery telefonów ofiar.

Komentarze