Reklama

Polityka i prawo

Kolejne zmiany w Instytucie Łączności

fot. asawin / pxhere
fot. asawin / pxhere

Kolejne zmiany w Instytucie Łączności? Zaledwie po ośmiu miesiącach pracy, dyrektor Michał Chojnowski, żegna się ze stanowiskiem - informuje Puls Biznesu. 

W czwartek rano na stronie internetowej instytucji opublikowano już zmiany w kierownictwie. Pełniącym obowiązki dyrektora został mgr Mariusz Zdrodowski, który wcześniej piastował stanowisko dyrektora ds. rozwoju i promocji. 

"W burzliwych okolicznościach, po ośmiu miesiącach kierowania Instytutem Łączności, z funkcją dyrektora żegna się Michał Chojnowski" - poinformował w środę wieczorem Puls Biznesu.

Informacja o odwołaniu dyrektora ze stanowiska ma pochodzić z trzech niezależnych źródeł portalu. "Odwołanie Michała Chojnowskiego leżało już od kilku dni na biurku premiera. Dymisji domagały się działające w IŁ związki zawodowe, które groziły ogłoszeniem pogotowia strajkowego. Emocje wśród załogi były bardzo silne" - czytamy w Pulsie Biznesu. 

Związkowcy - zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis - mieli negować kompetencje dyrektora w zarządzaniu ludźmi. Bezpośrednim skutkiem tych działań miały być odejścia z Instytutu kluczowych pracowników.  

Dr Michała Chojnowskiego powołano na stanowisko we wrześniu 2020 roku. Jest on absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, gdzie ukończył dzienne studia w ramach specjalności Automatyka i Inżynieria Komputerowa (ścieżka dyplomowania: Komputerowe Metody w Elektrotechnice). „Stopień doktora nauk technicznych w dziedzinie Elektrotechniki (z wyróżnieniem obronionej rozprawy) otrzymał 16 maja 2012 r.  

Reklama

Komentarze

    Reklama