Reklama

Polityka i prawo

Kolejna "Tarcza antykryzysowa" odmrozi aukcję 5G?

Fot. Christoph Scholz/Flickr/CC 2.0
Fot. Christoph Scholz/Flickr/CC 2.0

W przyszłym tygodniu rząd może zaproponować legislacyjną poprawkę, która umożliwi Prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej „odmrożenie” postępowania aukcyjnego na częstotliwości radiowe z zakresu 3,4-3,8 GHz. – dowiedział się Telko.in

16 kwietnia Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej poinformował, że w związku z panującą sytuacją odnośnie pandemii koronawirusa bieg terminu składania ofert wstępnych w ogłoszonej w dniu 6 marca 2020 r. aukcji na cztery rezerwacje częstotliwości z zakresu 3480-3800 MHz został zawieszony. Powodem wstrzymania było zawieszenie biegu terminów spraw sądowych i administracyjnych. 

Zaplanowana kolejna nowelizacja tzw. Tarczy antykryzysowej (ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19), może rozwiązać problem zawieszenia biegu terminów w postępowaniach sądowych i administracyjnych. Jak podkreśla Telko.in problem z zawieszeniem tych procedur ma nie tylko telekomunikacja, dlatego też beneficjentem planowanej poprawki będą również inne branże.

Aukcja rozpoczęła się z dniem 6 marca 2020 r. Termin na złożenie ofert wstępnych, pierwotnie został wyznaczony na dzień 23 kwietnia 2020 r. na godz. 15:00. W marcu prezes UKE przewidywał, że wpływy do budżetu państwa z aukcji pasma 3,6 GHz wyniosą 1.9 miliarda złotych. Analitycy prognozują, że wpływy mogą być nawet większe i sięgnąć 4.1 milarda złotych.

Reklama

Komentarze

    Reklama