Reklama

Polityka i prawo

Japoński smartfon uniemożliwi nieletnim robienie nagich zdjęć

fot. shopoiuip / pxhere.com
fot. shopoiuip / pxhere.com

Sztuczna inteligencja wbudowana w system smartfona e20 uniemożliwi nieletnim robienie nagich zdjęć, których mogą żałować w dorosłym życiu - obiecuje japoński producent nowych, budżetowych urządzeń z Androidem - firma Tone.

Model e20 wyposażony jest w potrójny aparat fotograficzny, wyświetlacz o przekątnej 6,26 cala i kosztuje zaledwie 180 dolarów (19,8 tys. jenów). Najistotniejszą funkcją tego telefonu ma być jednak system Smart Protection - oprogramowanie bazujące na algorytmach sztucznej inteligencji zintegrowane z aparatem fotograficznym smartfona.

Smartphone Protection sprawia, że jeśli użytkownik telefonu wykona nim zdjęcie, które zostanie przez sztuczną inteligencję zidentyfikowane jako nagość, nie zostanie ono zapisane w pamięci urządzenia. Telefon e20 może również łączyć się z urządzeniami innych osób, takich jak rodzice czy opiekunowie nieletniego użytkownika bądź użytkowniczki i informować ich o tym, że z aparatu dziecka próbowano wykonać tego typu zdjęcie.

Twórcy e20 tłumaczą, że nowy smartfon został przez nich zaprojektowany z myślą o japońskiej młodzieży i ma chronić przed niewłaściwym wykorzystaniem zdjęć, których młodzi ludzie mogą w swojej przyszłości żałować.

Według serwisu Cnet, algorytmy wykorzystane przez firmę Tone są bardzo zbliżone do tych, z jakich korzystają platformy społecznościowe do wykrywania treści łamiących regulamin.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama