Reklama

Polityka i prawo

„Słyszałem, że sieć 5G powoduje…". Instytut Łączności zaprasza na konferencję

Fot. Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy
Fot. Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy

Zapraszamy na V Międzynarodową Konferencję „Słyszałem, że sieć 5G powoduje… Czyli rozwój mobilnych sieci telekomunikacyjnych w dobie dezinformacji – technika, zdrowie, regulacje i edukacja”, która odbędzie się 9-10 grudnia 2020 r. w trybie on-line.

Konferencja organizowana jest we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, a patronat nad nią objęła Komisja Europejska i UKE.   

Konferencja ma charakter popularno-naukowy i kierowana jest do środowisk naukowych,  a także do osób zainteresowanych tematyką pól elektromagnetycznych (PEM) oraz sieci 5G.  Wydarzenie to ma na celu promowanie naukowych doniesień dotyczących oddziaływania pól elektromagnetycznych na środowisko oraz zdrowie człowieka. Dodatkowo zostanie ukazany mechanizm działania fake newsów, aby zrozumieć wagę walki z dezinformacją, która narosła wokół sieci 5G.

Prelegentami wydarzenia będą naukowcy, specjaliści z zakresu PEM oraz dziennikarze pochodzący z Polski, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Francji i Australii. Prezentacje prelegentów będą dotyczyły badań prowadzonych w ich krajach nad PEM w środowisku (opowiedzą m.in. o kampaniach pomiarowych, normach jakie obowiązują oraz regulacjach) Na prelekcjach zostaną również przedstawione sposoby walki z dezinformacją.

Sylwetki prelegentów prezentowane są codziennie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/780621402515564/

Po każdym z bloków tematycznych planowana jest debata, w trakcie której połączymy się na żywo z każdym z prelegentów.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji!: https://www.gov.pl/5g lub na https://konferencjapem.wydarzeniaonline.pl/register/

Konferencja startuje 9 grudnia 2020 r. o godz. 9:00!

Komentarze