Reklama

Polityka i prawo

Huawei: cyberbezpieczeństwo oraz ochrona prywatności priorytetami

Fot. Huawei
Fot. Huawei

Podczas 11 edycji Huawei User Group Meeting przedstawiciele firmy Huawei spotkali się z ponad 500 ekspertami z branży telekomunikacyjnej. Hasłem przewodnim spotkania było „Redefining the Future Together”, wokół którego dyskutowano o tym, jak przyspieszyć ewolucję w kontekście 5G i jak wdrożyć inteligentne procesy wspomagane przez sztuczną inteligencję.

Podczas wydarzenia Ryan Ding, dyrektor wykonawczy Huawei podkreślił, że dla Huawei najważniejszymi priorytetami są cyberbezpieczeństwo oraz ochrona prywatności, dlatego firma zapewnia bezpieczeństwo sieci operatorów 5G dzięki swoim usługom i produktom. Budowanie bezpiecznych rozwiązań możliwe jest dzięki aktywnemu uczestnictwu Huawei w tworzeniu specyfikacji Security Assurance Specification, która powstaje w ramach 3rd Generation Partnership Project (3GPP) – międzynarodowej organizacji normalizacyjnej, zajmującej się rozwojem systemów telefonii komórkowej. Huawei aktywnie wspiera i wdraża również program zapewnienia bezpieczeństwa sprzętu sieciowego (Network Equipment Security Assurance Scheme – NESAS) opracowywany wspólnie przez 3GPP i GSM Association. Aby zapewnić swoich klientów, że usługi Huawei są godne zaufania, firma przestrzega normy ISO 27001 i aktywnie ubiega się o inne certyfikaty bezpieczeństwa wydawane przez niezależne organizacje.

5G w każdym domu

Przez ostatnie 30 lat Huawei rozwinął biznes w ponad 170 krajach i regionach na całym świecie. Firma wdrożyła  7,4 miliona linii FTTx i zbudowała ponad 800 centrów danych w chmurze. Huawei obsłużył także ponad 200 ważnych wydarzeń i utrzymywał działanie ponad 1500 sieci.

Wizją Huawei jest sprawienie, by technologia była dostępna dla każdej osoby, domu i organizacji. Wszystko to ma na celu stworzenie w pełni połączonego, inteligentnego świata, w którym kluczową rolę odegra technologia 5G. Będziemy nadal zwiększać inwestycje w 5G i współpracować z naszymi klientami i partnerami, aby urzeczywistnić tę wizję

Ryan Ding - dyrektor wykonawczy Huawei

Rada Konsultacyjna Huawei User Group Meeting, składająca się z 12 klientów i ponad 440 klientów-wolontariuszy od 11 lat współpracuje z zespołami projektowymi Huawei i bierze udział w ponad 50 najważniejszych projektach. Z ich pomocą Huawei stale poprawia jakość swoich produktów, usług i rozwiązań. W tym roku uczestnicy spotkania podzielili się swoimi najlepszymi doświadczeniami związanymi z 5G i AI oraz przemyśleniami na temat przyszłości tych rozwiązań. Omówiono również problematyczne zagadnienia, nad których poprawą pracowano w 2018 roku i rozpoczęto dyskusję na temat najważniejszych kwestii roku 2019.

Komentarze