Reklama

Polityka i prawo

Hakerzy uderzyli w rosyjską agencję kosmiczną. „Chwała Ukrainie”

Autor. РОСКОСМОС (@roscosmos)/Twitter

Hakerzy grupy Network Battalion 65« (NB65) przeprowadzili cyberatak na rosyjską agencję kosmiczną, doprowadzając m.in. do zamknięcie jednego z serwerów. „Chwała Ukrainie” - wskazali.

Reklama

Przedstawieciele grupy stwierdzili w komunikacie, że rosyjska agencja kosmiczna „z pewnością kocha swoje obrazowanie satelitarne”. Jak poinformowali: „WS02 został usunięty, poświadczenia zmienione, a serwer wyłączony”.

Reklama
Reklama

Hakerzy oświadczyli również, że nie zaprzestaną swoich działań dopóki Rosja nie przestanie prowadzić ostrzału Ukrainy, zabijać cywilów i dążyć do pełnej inwazji.

Czytaj też

To nie jedyna taka operacja NB65' wymierzona w Putina. Grupa oficjanie wypowiedziała cyberwojnę Kremlowi i od razu wzięła się do pracy. W efekcie niedługo potem pochwalili się w sieci, że udało im się wykraść 40 tys. plików z Moskiewskiego Instytutu Bezpieczeństwa Jądrowego.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze