Reklama

Polityka i prawo

Google zagwarantuje bezpieczeństwo eurowyborów

Fot. michael_swan/flickr
Fot. michael_swan/flickr

Jigsaw, komórka ds. cyberbezpieczeństwa należąca do Google, zezwoliła europejskim organizacjom politycznym na bezpłatne korzystanie z technologii zapewniającej skuteczną walkę z DDoS.

Do tej pory innowacyjna technologia stworzona w celu ochrony kampanii politycznych i stron internetowych przed rozproszonymi atakami typu DDoS – nazwana Project Shield – była dostępna wyłącznie dla serwisów informacyjnych, a także organizacji praw człowieka oraz witryn monitorujących wybory w Stanach Zjednoczonych.

Obecnie Jigsaw rozszerza te zabezpieczenia na europejski rynek, aby w ten sposób podnieść bezpieczeństwo podczas zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Podstawowym celem technologii anty-DDoS jest ochrona stron internetowych oraz innych wirtualnych usług przed nagłym masowym ruchem  sieciowym spowodowanym przez wiele źródeł równocześnie. Innowacyjne rozwiązanie zabezpiecza przed kilkoma rodzajami ataków DDoS – nie tylko tymi tradycyjnymi opartymi na protokole 3 i 4, ale również na znacznie silniejszych atakach bazujących na protokole 7. Dzięki buforowaniu witryny technologia absorbuje znaczną część złośliwego ruchu, co sprawia, że strona może sprawnie funkcjonować.

Grupy hakerów podejmują coraz silniejsze wysiłki, aby zakłócić procesy wyborcze w Unii Europejskiej i tym samym wywołać chaos za pomocą dyskredytacji potencjalnych wyników. Tylko w zeszłym roku doszło do kilku ataków, które przyczyniły się do przerwy w funkcjonowaniu państwowych witryn.

Osoby odpowiedzialne za Project Shield podkreślają, że oferują usługę za darmo wszystkim europejskim organizacjom politycznym. Konkurencyjni dostawcy, jak na przykład Cloudflare udostępniają swoją technologię jednak za odpowiednią opłatą.

Jak powiedział Dan Keyserling, przedstawiciel Jigsaw – „Rozprzestrzenianie się ataków DDoS jest problemem globalnym. Po prostu szczegółowa analiza pokazała nam, że to rosnący problem”.

Reklama

Komentarze

    Reklama