Reklama

Polityka i prawo

Google Photos naruszył prywatność użytkowników. Wszystko przez błąd techniczny

Fot. spoot/Pixabay
Fot. spoot/Pixabay

W wyniku błędu technicznego aplikacja Google Photos przenosiła materiały wideo części użytkowników do innych osób, które również z niej korzystały. Problem został zidentyfikowany w listopadzie ubiegłego roku. 

Według serwisu Mashable błąd w działaniu Google Photos dotknął jedynie tych użytkowników, którzy korzystali z narzędzia Google Takeout do przeprowadzenia operacji pobrania wszystkich danych z usług koncernu, umożliwiającego również pobranie zdjęć zamieszczanych w tej aplikacji.

Jak pisze Mashable, ci, których pliki wideo trafiły do innych użytkowników, mogą również w swoich zasobach nieoczekiwanie odnaleźć pliki należące do innych dotkniętych działaniem błędu osób. Według firmy Google, liczba użytkowników, których dotyczył błąd, jest jednak bardzo niewielka i kwalifikuje się ją jako 0,01 proc. wszystkich osób korzystających z narzędzia Google Takeout.

Koncern poinformował też, że błąd został naprawiony, a po usunięciu usterki przeprowadzono dogłębną analizę mającą zapobiec występowaniu podobnych problemów w przyszłości. Dotknięci problemem użytkownicy zostali powiadomieni o wystąpieniu błędu, otrzymali również od firmy przeprosiny oraz sugestię ponownego przeprowadzenia operacji eksportu danych przy jednoczesnym usunięciu poprzednio utworzonej i zapisanej kopii.

Źródło:PAP

Komentarze