Reklama

Polityka i prawo

Facebook walczy z fałszywymi "lajkami"

fot. geralt / pixabay
fot. geralt / pixabay

Koniec z fałszywymi „lajkami”! Facebook idzie na wojnę z firmami oferującymi nieautoryzowane oprogramowanie wykorzystywane na Facebooku i Instagramie. „Podejmujemy działania prawne przeciwko tym, którzy nadużywają naszych usług – wskazuje platforma.

Koncern Marka Zuckerberga zapowiedział, że pozwy zostały złożone w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jak wskazuje jest to pierwszy raz, kiedy platforma decyduje się na wielostronne postępowania sądowe mające na celu egzekwowanie zawartych w regulaminach warunków ochrony użytkowników.

Amerykański koncern tym samym przeniósł na płaszczyznę prawną walkę z firmami oferującymi możliwość zakupu fałszywych „lajków” i komentarzy pod treściami zawartymi na Facebooku i Instagramie.  Pozew, jak wskazuje w oficjalnej nocie, odnosi się również do firmy, która gromadziła dane o użytkownikach.

W oficjalnym komunikacie firma wskazuje, że na ten moment pozwane zostały podmioty ze Stanów Zjednoczonych oraz Hiszpanii, wykazując, że oprócz złamania zasad platformy, łamały one również przepisy obowiązujące w Kalifornii jak i Hiszpanii.

Reklama

Komentarze

    Reklama