Reklama

Polityka i prawo

CyberWeek, czyli podsumowanie tygodnia

Fot. Phil Roeder/Flickr/CC 2.0
Fot. Phil Roeder/Flickr/CC 2.0

Co wydarzyło się w minionym tygodniu? Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury podsumowania tygodnia.

Strona popularnego polskiego polityka usunięta z Facebooka

W piątek władze Facebooka usunęły całkowicie, na czas nieokreślony, stronę Janusza Korwin-Mikkego.  Był on jednym z najpopularniejszych polskich polityków na Facebooku. Jego profil obserwowało blisko 780 tys. osób.

Strona Janusza Korwin-Mikkego usunięta przez Facebooka


Unia ograniczy eksport technologii do inwigilacji

W poniedziałek Parlament Europejski zapowiedział, że podejmie kroki w celu ograniczenia eksportu technologii inwigilujących, w tym oprogramowania szpiegującego poza Unią Europejską. Otwiera to drogę do stworzenia nowych zasad regulujących eksport tzw. technologii podwójnego użytku.

Unia Europejska zacieśni kontrolę nad eksportem oprogramowania szpiegowskiego?


Łamanie zabezpieczeń zachodnich produktów. Chiński turniej dla hakerów

Chińscy hakerzy wykryli liczne podatności w najpopularniejszych programach na świecie, w tym produktach Google, Apple czy Microsoft w ramach rywalizacji w turnieju, który odbył się w zeszły weekend.  Luki mają zostać wkrótce usunięte przez producentów w celu poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników.

Zhakuj największych gigantów. Chiński turniej dla elitarnych hakerów


Studenci WAT triumfują

Zespół studentów Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) odniósł kolejny sukces wygrywając ogólnopolski hakaton Best Hacking League. Ich zwycięska aplikacja „GeoTrashing” pozwala oszczędzić czas, pieniądze i środowisko. Uczelnia pochwaliła się osiągnięciami swoich studentów w czwartek.

Zespół Wojskowej Akademii Technicznej wygrał Best Hacking League


Najbezpieczniejsze wybory w historii USA

„Wybory 3 listopada były najbezpieczniejszymi w historii Ameryki” - stwierdziły w piątek amerykańskie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Pomimo oświadczenia, raczej nie można liczyć, że ochłodzi to nastroje zwolenników Prezydenta Donalda Trumpa.  

CISA: wybory w USA były bezpieczne

Reklama

Komentarze

    Reklama