Reklama

Polityka i prawo

Cyberbezpieczeństwo i sztuczna inteligencja zdominują trzecią edycję Cyber Academy

Fot. typographyimages
Fot. typographyimages

Już 11 kwietnia 2019 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się trzecia edycja konferencji Cyber Academy.

Cyber Academy to  bezpłatne wydarzenie odbywające się dwa razy do roku, skupiające ludzi ze świata biznesu, nauki, administracji oraz studentów zainteresowanych tematyką nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.

Każde spotkanie to świetna okazja do osobistego poznania osób, które definiują kierunki rozwoju polskiej cybernetyki i kreują technologiczne trendy.

Już po raz trzeci na wydarzeniu pojawią się najlepsi eksperci, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz zaprezentują najnowsze trendy w tych dziedzinach.

Całość wydarzenia odbędzie się na dwóch scenach.

Na pierwszej z nich, dedykowanej cyberbezpieczeństwu,  przedstawione zostaną aktualne zagrożenia z jakimi mogą spotkać się przedsiębiorcy, jak należy bronić się przed atakami i gdzie szukać pomocy w przypadku naruszenia bezpieczeństwa. Uczestnicy konferencji dowiedzą się również za co odpowiadają służby specjalne w systemie cyberbezpieczeństwa państwa, jakie  są najczęściej popełniane błędach przy tworzeniu aplikacji i systemów informatycznych oraz jak wygląda ochrona użytkowników jednego z największych serwisów internetowych w kraju. Na zakończenie dnia odbędzie się panel poświęcony fake newsom -  temat zostanie przedstawiony z trzech perspektyw: technicznej, prawnej i dziennikarskiej.

Druga scena w całości poświęcona będzie sztucznej inteligencji: jej praktycznemu zastosowaniu, wyzwaniom jakie stoją przed firmami oraz możliwościami jakie za sobą niesie. Zaprezentowane zostaną przykłady wdrożenia sztucznej inteligencji przez polskie start-upy i duże międzynarodowe korporacje. Nie zabraknie też kwestii etyki w wykorzystaniu AI.

Partnerami konferencji są między innymi: Warszawski Instytut Bankowości, Fundacja Digital Poland, Fundacja Koalicji Na Rzecz Polskich Innowacji, Info Ops Polska, Instytut Bezpieczeńśtwa i Strategii oraz NASK.

Konferencja  otrzymała patronat honorowy Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Więcej informacji oraz rejestracja dostępna jest na stronie www.cyberacademy.com.pl

Komentarze