Reklama

Polityka i prawo

Chiny: Policja w Tiencin skonfiskowała 600 komputerów pozyskujących bitcoiny

Fot. Nathan11466/Flickr/CC 2.0
Fot. Nathan11466/Flickr/CC 2.0

W miejscowości Tiencin na wschodzie Chin policja skonfiskowała 600 komputerów używanych do pozyskiwania bitcoinów po tym, gdy lokalna elektrownia poinformowała służby o przekraczającym normy zużyciu energii w regionie - poinformowała w środę agencja Xinhua.

Zarekwirowano także osiem wentylatorów o dużym zasilaniu służących do chłodzenia maszyn. Agencja Xinhua zwraca uwagę, że według lokalnej policji to "przypadek największej kradzieży energii elektrycznej w ostatnich latach". W związku ze sprawą zatrzymano łącznie sześć osób - podała agencja Xinhua.

Chiny jeszcze do niedawna były krajem, w którym działała większa część centrów pozyskiwania kryptowalut. W ubiegłym roku jednak władze w Pekinie rozpoczęły działania mające na celu wygaszenie rynku kryptowalutowego - a co za tym idzie, pozyskiwania wirtualnych pieniędzy - na terytorium Chin. Obecnie nie ma danych na temat tego, jak wiele działających przedtem w Chinach centrów pozyskiwania kryptowalut przeniosło się za granice tego kraju, ile zaś definitywnie zakończyło działalność w związku z aktywnością władz.

Agencja Reutera informowała w styczniu, że chiński bank centralny orzekł, iż administracja finansowa w Chinach może regulować korzystanie z energii elektrycznej przez podmioty pozyskujące kryptowaluty w taki sposób, aby zmusić je do ograniczenia działalności.

Centra pozyskiwania kryptowalut wykorzystują do swojej pracy maszyny o dużej mocy obliczeniowej, które zużywają znaczące ilości energii elektrycznej. Placówki tego rodzaju zazwyczaj tworzone są w miejscach, które cechują niskie ceny energii i chłodne warunki klimatyczne

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama