Reklama

Polityka i prawo

Chińskie telekomy apelują o nieblokowanie ich działalności w USA

Fot. Federal Communications Commission/Flickr/Domena publiczna
Fot. Federal Communications Commission/Flickr/Domena publiczna

Chińskie firmy telekomunikacyjne - Pacific Networks i należący do niej ComNet apelują do Federalnej Komisji Komunikacji (FCC), aby nie blokowała ich działalności w USA - donosi agencja Reutera.

W kwietniu FCC wydała orzeczenie nakazujące trzem chińskim firmom telekomunikacyjnym kontrolowanym przez państwo zakończenie działalności na terenie USA, uzasadniając nakaz względami ryzyka dla bezpieczeństwa narodowego.

W związku z apelacją ze strony firm FCC poprosiła w trybie formalnym, aby China Telecom Americas, China Unicom Americas i Pacific Networks wyjaśniły, dlaczego administracja powinna wyrazić zgodę na utrzymanie ich działalności w Stanach Zjednoczonych.

Pacific oraz należąca do niego firma ComNet w 92-stronicowym dokumencie wyjaśniły, że "żadna z firm nie otrzymywała żądań ze strony Komunistycznej Partii Chin ani chińskiego rządu, których celem miałby być sabotaż bezpieczeństwa narodowego i działań organów ścigania w USA". Spółki podkreśliły, że działają w Stanach Zjednoczonych od 20 lat i do tej pory nie spotkały się z żadnymi działaniami ze strony FCC.

Obie firmy poinformowały, że "nie tylko działają niezależnie od chińskiego rządu", ale "pozostają w zgodności z prawem i współpracują z administracją Stanów Zjednoczonych".

Zgodę na działalność od FCC uzyskały ponad 10 lat temu. Od tego czasu, jak twierdzi komisja, "ryzyko bezpieczeństwa narodowego i naruszeń prawa związane z aktywnością rządu ChRL znacząco wzrosło".

Reklama

Komentarze

    Reklama