Reklama

Polityka i prawo

Chińskie MSZ: Twierdzenia, że Rosja prosiła nas o sprzęt wojskowy, to dezinformacja

Fot. The Presidential Press and Information Office/Wikimedia Commons/CC 4.0

Twierdzenia amerykańskich urzędników, że Rosja poprosiła Chiny o przekazanie sprzętu wojskowego do użycia na Ukrainie, to dezinformacja rozsiewana przez USA – oświadczyło w poniedziałek chińskie MSZ. Taką informację podał dzień wcześniej „Financial Times”.

Brytyjski dziennik napisał w niedzielę, powołując się na anonimowych amerykańskich urzędników, że Rosja zwróciła się do Chin o sprzęt wojskowy, który miałby wspomóc jej inwazję na Ukrainę. Według „FT” Biały Dom obawia się, że Pekin może podważyć zachodnie starania na rzecz pomocy Ukrainie w obronie kraju.

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan spotka się w poniedziałek w Rzymie z wysoko postawionym chińskim dyplomatą Yang Jiechi i – według źródeł w Białym Domu – ma zasygnalizować możliwość nałożenia sankcji gospodarczych na Pekin, jeśli udzieli on pomocy Rosji w wojnie z Ukrainą.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Źródło:PAP

Komentarze