Reklama

Polityka i prawo

Chińska polityka "zero covid" i rekordowe straty podwykonawcy Apple'a

Autor. Canva

Władze w Chinach stopniowo decydują się na luzowanie obostrzeń covidowych, a tajwański Foxconn ogłasza przywracanie „pełnych mocy przerobowych”. Czy taki obrót sprawy powstrzyma widmo zaburzenia globalnych dostaw najnowszych iPhone«ów?  

Reklama

Dotychczasowe restrykcje doprowadziły do jednego z największych kryzysów w historii podwykonawcy Apple'a. Październikowa destabilizacja prac fabryki w chińskim Zhengzhou doprowadziła do wstrzymania części jej prac, a to z kolei spowodowało rekordowo niskie zyski firmy w ostatnim miesiącu.

Reklama

Według "Financial Times" w porównaniu do października, Foxconn zanotował w listopadzie prawie 30 proc. spadek przychodów. Był to najgorszy miesięczny wynik finansowy firmy od 12 lat.    

Czytaj też

Biorąc pod uwagę fakt, że fabryka odpowiada za produkcję ponad 70 proc. iPhone'ów na świecie , każde takie opóźnienie może mieć realny wpływ na dostępność najnowszych modeli smartfonów tej firmy w różnych częściach globu. Kolejny czynnik, czyli Święta Bożego Narodzenia, mogą mieć tu dodatkowe znaczenie. Najbliższe tygodnie pokażą, czy decyzje o luzowaniu restrykcji nie zostały podjęte zbyt późno.

Reklama

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/MG

Reklama

Komentarze

    Reklama