Reklama

Polityka i prawo

Apple uruchomiło usługę płatności smartfonem Apple Pay

Fot. FrimBee/Pixabay
Fot. FrimBee/Pixabay

Koncern Apple we wtorek udostępnił na terenie Niemiec usługę Apple Pay i aplikację Apple Boon umożliwiające płacenie za zakupy za pomocą smartfonów z systemem iOS. Ich start względem m.in. USA i Polski opóźnił spór dotyczący prowizji - podała agencja Reutera.

Start usługi potwierdziły klientom niemieckie banki: Deutsche Bank, Comdirect (oddział Commerzbank), Hypovereinsbank, Wirecard, Hanseatic Bank, a także wydawcy kard kredytowych: Mastercard, Visa i American Express. Wśród sklepów honorujących płatności smartfonem znalazły się supermarkety: Aldi, Lidl i Kaufland, sklepy z ubraniami: H&M, Esprit, C&A i Zara, drogerie: Rossmann i DM, a także domy handlowe Kaufhof oraz sieć sklepów elektronicznych MediaMarkt.

Apple Pay od czterech lat obecne jest na terenie Stanów Zjednoczonych, a firma stopniowo rozszerza dostępność na kolejne kraje europejskie. Jak podał serwis Forbes usługa funkcjonuje już m.in. w: Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Norwegii, Polsce, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainie, Wielkiej Brytanii i Włoszech - dotychczas nie była jednak dostępna w Niemczech. Konkurencyjne Google Pay na telefony z systemem Android obecne było w Niemczech od czerwca 2018 roku.

Dzień wcześniej w poniedziałek unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager powiedziała Reuterowi, że europejscy regulatorzy nie stwierdzili dotychczas, by Apple Pay dominowało na rynku. Nie wykluczyła zarazem ponownego rozpatrzenia sprawy usługi w razie napływu formalnych skarg

Źródło:PAP

Komentarze