Reklama

Polityka i prawo

Amerykańska agencja bezpieczeństwa transportu rezygnuje z TikToka

Fot. Flickr/CC 2.0
Fot. Flickr/CC 2.0

Amerykańska agencja bezpieczeństwa transportu (TSA) rezygnuje z korzystania z aplikacji TikTok ze względów bezpieczeństwa narodowego - podał serwis Cnet. W ubiegłym tygodniu TSA otrzymała wyniki rządowego audytu bezpieczeństwa chińskiej aplikacji.

TSA (ang. Transport Security Agency) zaprzeczyła, by kiedykolwiek wykorzystywała TikToka w oficjalnych działaniach promocyjnych urzędu w mediach społecznościowych. Przedstawiciele instytucji zaznaczyli jednak, że niektórzy pracownicy agencji korzystali z tej aplikacji na swoich prywatnych urządzeniach nagrywając materiały później zamieszczane przez nich w innych kanałach społecznościowych TSA.

"Agencja musi wziąć pod uwagę ryzyko, które stwarza dla siebie samej i potencjalnie - dla społeczeństwa, korzystając z chińskiego TikToka" - stwierdził senator Chuck Schumer, który przekazał szefostwu TSA wyniki rządowego audytu aplikacji. "Z uwagi na zagrożenia, o których szeroko informowano oraz istniejące wątpliwości względem korzystania z TikToka w kontekście bezpieczeństwa narodowego, organy federalne nie mogą pozwolić TSA na korzystanie z tej platformy" - dodał.

TikTok to aplikacja, która pozwala swoim użytkownikom na zamieszczanie w sieci krótkich materiałów wideo. W 2019 roku była najczęściej pobieraną aplikacją (ponad 700 mln pobrań). Amerykańscy urzędnicy oceniają, że właściciel TikToka - chińska firma ByteDance - może potencjalnie stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA i wszczęli w tej kwestii postępowanie wyjaśniające.

Zakaz używania TikToka na służbowych telefonach wydały już amerykańska armia oraz marynarka wojenna.

TikTok w odpowiedzi na informacje dotyczące zakazu korzystania z aplikacji w TSA oświadczył, że wątpliwości wokół programu są bezpodstawne, ale platforma będzie "nadal wzmacniać zarówno swoje bezpieczeństwo, jak i intensyfikować rozmowy z rządem".

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama