Reklama

Polityka i prawo

100 dni do CodeWeek. KPRM zaprasza do organizacji wydarzeń

fot. mohamed hassan / pxhere
fot. mohamed hassan / pxhere

9-24 października 2021 r. – to termin tegorocznego CodeWeek. Także w tym roku Europejski Tydzień Kodowania trwa dwa tygodnie. „Ruszamy z przygotowaniami” – informuje KPRM. 

Tegoroczny CodeWeek będzie już dziewiątą edycją wydarzenia. Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w trakcie której – wspólnie z innymi krajami Unii Europejskiej – celebrowana jest kreatywność, współpraca i próba pokazania, że programowanie jest dla wszystkich.

"To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i je zarejestrować lub wziąć udział w wydarzeniach zgłaszanych na mapę przez inne osoby" – zaprasza KPRM. 

CodeWeek to dziesiątki tysięcy inicjatyw (w 2020 r. – 72 tysiące), w których bierze udział kilka milionów osób z całego świata (w 2020 r. – 3,4 miliona).

Jak to wyglądało w ubiegłym roku?

W zeszłym roku zorganizowano ponad 20 tysięcy wydarzeń zarejestrowanych przez ponad 5 tysięcy uczestników z Polski. 

2020 rok przyniósł również liczne sukcesy. Po raz pierwszy w ośmioletniej historii #CodeWeek Polska nie tylko znalazła się na podium, ale zajęła pierwsze miejsce w europejskiej rywalizacji. 

image
gov.pl

 

Jak zaangażować się w #CodeWeek2021?

"Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, terytorialnych czy jakichkolwiek innych. Wydarzenie może zorganizować każdy! Ty, Twoi znajomi, nauczyciele, samorządowcy, pasjonaci komputerów i książkowe mole, wielbiciele nowych technologii, a także ci, którzy są z nimi na bakier – dosłownie wszyscy" –tłumaczy KPRM.

Do udziału w CodeWeek Kancelaria zachęca nauczycieli różnych przedmiotów z przedszkoli, szkół podstawowych, ale i liceów czy techników: "Niezależnie od wieku uczniów zawsze warto pokazać im świat kodowania. Do udziału w tegorocznej edycji zapraszamy też organizacje pozarządowe, firmy IT, wszystkich, którzy być może na co dzień nie mają wiele wspólnego z programowaniem. CodeWeek może być początkiem fantastycznej przygody".

Informacje o tym jak zorganizować wydarzenie znajdują się na oficjalnej stronie codeweek.eu i  koduj.gov.pl.  

Na podstawie informacji prasowej KPRM

image

Reklama

Komentarze

    Reklama