Reklama

Strona główna

Pierwszy polski hackathon zorganizowany przez bank

Fot. abhackathon.pl
Fot. abhackathon.pl

W najbliższych dniach w Krakowie odbędzie się spotkanie, na którym pojawią się specjaliści od tworzenia oprogramowania. Aplikacje, które przygotują będą rywalizowały o uznanie jury oraz publiczności.

Uczestnicy wydarzenia spędzą 24 godziny na tworzeniu rozwiązań z zakresu bankowości. Na warsztat wezmą technologie mobilne oraz rozwiązania internet of things, które mogą przyczynić się do wypracowania nowych lub ulepszenia istniejących rozwiązań w zakresie bankowości i zarządzania finansami osobistymi.

Osoby zaproszone do udziału w Hackatonie to między innymi studenci, programiści, projektanci, marketingowcy - słowem każdy, kto ma pomysł na ciekawą aplikację dla banku.

Do akcji można zgłaszać się indywidualnie i na miejscu dołączyć do wybranej grupy lub rejestrować się zespołowo (min. 3, max. 6 osób). Hackathon organizowany przez Alior Bank to okazja do zweryfikowania swoich pomysłów przez ekspertów IT, oraz speców od finansów.

Akcja zakończy się zaprezentowaniem przez uczestników efektów ich pracy. Jury wybierze prezentacje trzech najlepszych zespołów, które otrzymają nagrody (kamerki GoPro Hero, zestawy biwakowe, pojemne Power Banki i inne). Zwycięski zespół będzie miał też możliwość darmowego wejścia na Bitspiration Festiwal. Przewidziana jest także nagroda - niespodzianka od publiczności.

Hackathon będzie trwać dokładnie 24 godziny. Zacznie się 4 czerwca o godz. 13:00 o potrwa do 5 czerwca godz. 13:00. Podczas spotkania oprócz pisania oraz tworzenia aplikacji eksperci bankowości elektronicznej przedstawią konkretne problemy związane z bankowością, które będą punktem wyjścia przy tworzeniu nowych aplikacji.

Hackathon, znany też pod nazwą Hackfest czy Codefest to wydarzenie, które przyciąga coraz większe rzesze fanów programowania. Na taką imprezę zwykle przybywają programiści, graficy, menadżerowie projektów. Cel? W ciągu jednego dnia (maksymalnie jednego tygodnia) należy od zera stworzyć aplikację, rozwiązanie sprzętowe lub programowe.

Za najlepsze aplikacje zwykle przewidziane są odpowiednie nagrody pieniężne lub wsparcie przy rozwijaniu projektu. Hackathon zwykle ma jakiś temat przewodni, jest to język oprogramowania, konkretny system operacyjny czy problem społeczny.

Źródło: abhackathon.pl

Czytaj też: Fałszywe faktury elektroniczne za prąd

Komentarze