Reklama

Polityka i prawo

Pentagon lepiej zabezpieczony przez cyberatakami

Fot. Senior Airman Perry Aston/USAF/Domena Publiczna
Fot. Senior Airman Perry Aston/USAF/Domena Publiczna

Według biura dyrektora operacyjnego Departament of Defence, roczne sprawozdanie FY2016 wykazało, że zabezpieczenia programów i sieci przed cyberatakami i zagrożeniami poprawiły się. Pentagon wciąż jednak ma poważne problemy z liczbą pracowników zajmujących się cyberbezpieczeństwem.    

W raporcie wskazano, że wewnętrzne audyty wykazały wzrost bezpieczeństwa systemów i sieci teleinformatycznych Pentagonu. Wciąż jednak pozostaje wiele do zrobienia.

Według dokumentu, pracownicy DoD zbyt często traktują ochronę sieci jako funkcję administracyjną, a nie jako zdolność do walki z cyberprzestępczością. Według raportu Departament będzie nadal działał, aby odpowiednio chronić swoje systemy i sieci przed zaawansowanymi technologicznie cyberatakami.

Czytaj także: Dowódca NATO: Artykuł V odpowiedzią na rosyjskie ataki hakerskie

W raporcie stwierdzono, że ​​zespoły hakerskie obcych państw mają narzędzia, żeby włamywać się do sieci DoD i wiernie naśladować działania systemu komputerowego, co utrudnia wykrycie przez dłuższy czas.

Według raportu DoD miał dostatecznie dużą liczbę pracowników cyberbezpieczeństwa siedem lat temu, jednak obecnie cierpi na ich niedobór. Duża część ekspertów przyjęła bowiem stanowiska w sektorze prywatnym, często z powodu m.in. większych wynagrodzeń.

Reklama

Komentarze

    Reklama