Reklama

Strona główna

Najmłodsi także powinni być bezpieczni podczas roku szkolnego

Czas wakacji minął, następne dopiero za rok, jeżeli wszyscy korzystali z ostatnich zaleceń NASK dotyczących cyberbezpieczeństwa podczas wakacji to powinniśmy wrócić do domu bez przykrych niespodzianek w postaci wysokich rachunków czy wykradzionych danych osobowych.

Tym razem jednak firma Sophos radzi jak przygotować swoje najmłodsze pociechy na bezpieczeństwo sieciowe. Dziś dużo uczniów korzysta z możliwości jakie oferuje internet, nie tylko w celach nauki i poszerzania wiedzy, ale także do komunikacji z swoimi znajomymi czy czystej rozrywki. Jak rekomenduje Sophos to dorośli muszą zadbać aby przebywanie w internecie było dla nich jak najbezpieczniejsze. Zarówno w sieci jak i podczas korzystania z mediów społecznościowych. Bez względu na to, jak ostrożne i świadome zagrożeń są dzieci korzystając z internetu, należy zawsze dbać o najlepsze zabezpieczenia. Przestępcy w sieci prześcigają się bowiem w pomysłach, jak piętrzyć problemy i w łatwy sposób otworzyć sobie drogę do domowych komputerów. Poniżej główne punkty rozwiązania oferowanego przez firmę w wersji darmowej:

1. Filtrowanie i blokowanie sieci:

Rozwiązanie firmy Sophos oferuje 28 opcji filtrowania stron internetowych, co pozwala na ostrzeganie przed niebezpiecznymi miejscami lub blokowanie całych kategorii witryn. Istnieje wiele kategorii stron internetowych, które nie powinny być przeglądane przez dzieci i młodzież: od blogów i czatów po hazard i pornografię.

2. Ochrona sieci przed phishingiem:

Nawet jeśli dzieci przeglądają strony internetowe zaklasyfikowane jako dobre, nadal mogą napotkać wiele niebezpieczeństw. Sophos Home uniemożliwia dostęp do stron, które nieświadomie zostały zainfekowane przez złośliwe oprogramowanie oraz zabezpiecza przed przekierowywaniem do fałszywych stron, naśladujących strony bezpieczne i realne.

3. Niechciane aplikacje:

Jeśli nie chcemy, aby dziecko pobierało na nasze sprzęty aplikacje pełne reklam, lub zawierające oprogramowanie śledzące, Sophos Home wykrywa i blokuje ich instalację poprzez uniemożliwianie pobierania lub otwierania programów instalacyjnych.

4. Działanie przeciwko złośliwemu oprogramowaniu:

Sophos Home zatrzymuje instalację i usuwa złośliwe oprogramowanie, które pozwala cyberprzestępcom na kradzież informacji i szpiegowanie urządzeń.

5. Zarządzanie:

Wiele dzieci w wielu miejscach? Jedno konto Sophos Home może zarządzać i ochraniać równocześnie 10 komputerów MAC lub PC, bez względu na to gdzie się one znajdują w danym momencie.

6. Koszty:

Dzieci to zawsze duże wydatki. Sophos Home jest dostępny w wersji darmowej.

Urządzenie firmy to jedno z najbardziej kompleksowych narzędzi do ochrony dzieci i młodzieży w sieci, nie tylko w trakcie roku szkolnego. Sprawia, że opiekunowie nie muszą martwić się o szereg zagrożeń czyhających w zakamarkach Internetu, który niemal nieustannie jest eksplorowany przez najmłodszych użytkowników. Zapewnia on bezpieczeństwo niemal w każdym aspekcie zagrożeń. 

Czytaj też: NASK ostrzega - pamiętajmy o cyberbezpieczeństwie na wakacjach

Reklama

Komentarze

    Reklama