Reklama

Polityka i prawo

Międzynarodowa konferencja CONFidence już za miesiąc w Krakowie

Zbliża się międzynarodowa impreza poświęcona wyłącznie tematyce IT security. Chodzi o konferencję CONFidence, podczas której obok siebie usiądą specjaliści od cyberbezpieczeństwa oraz.. hakerzy. 19 i 20 maja goście kolejnej edycji ponownie spotkają się w Hotelu Forum w Krakowie.

Na CONFidence spotkają się specjaliści ds. bezpieczeństwa IT z rządu, przemysłu, sektora bankowego i środowisk akademickich, naukowców, studentów, twórców oprogramowania i hakerów. W  tym roku w wydarzeniu weźmie udział ponad 400 uczestników. CONFidence od 10 lat odwiedzają przedstawiciele społeczności IT security z całego świata.

Wśród prelegentów CONFidence są najlepsi światowi specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Poruszają oni tematy związane z takimi problemami jak cyberprzestępczość, bezpieczeństwo IT czy zagrożenia w sieci na polskim rynku. Nad zapewnieniem jak najwyższego poziomu prezentowanych wykładów czuwa rada programowa, w której skład wchodzą czołowi eksperci.

Na CONFidence, tak jak na innych konferencjach hakerskich, niejednokrotnie poruszano tematy, które nie mogły być nagrywane, a prelegenci dzielili się doświadczeniami, o których mówi się wyłącznie w środowisku hakerskim. Tak będzie również tym razem - pod szyldem #haveCONFidence na scenie wystąpi szereg ekspertów dobrze znanych w tym środowisku. W tym roku po raz kolejny odbędzie się też ścieżka OWASP, tworzona przy współpracy z OWASP Poland Chapter - organizacją dla wszystkich osób chcących pogłębiać i szerzyć wiedzę o IT security.

Znaczenie cyberbezpieczeństwa na rynku stale rośnie, ten temat wymaga stałej czujności i dużej dawki praktycznej wiedzy. Właśnie dlatego w ramach CONFidence można spodziewać się również zaawansowanych warsztatów prowadzonych przez profesjonalistów. Wspólnej pracy nad nowymi sposobami walki z zagrożeniami w sieci sprzyja niepowtarzalna atmosfera konferencji.

Po raz kolejny CONFidence będzie częścią rozgrywek w międzynarodowym konkursie Capture the Flag. Ten przystanek konkursu ponownie organizuje Dragon Sector - polski zespół, który zajmuje pierwsze miejsce w Capture the Flag na świecie.

Na imprezę można się zarejestrować w tym miejscu.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy zniżkę na bilety wejściowe. By z niej skorzystać, podczas rejestracji należy wpisać kod: CONF16_defence24.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama