Reklama

Armia i Służby

Michał Chrzanowski rezygnuje z kierowania NASK

  • Ekipa JetStream prezentuje autorskie konstrukcje lotnicze. Fot. jetstream.pwr.edu.pl

Michał Chrzanowski, który od 2009 r. szefował Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, odchodzi ze stanowiska trzy lata przed zakończeniem kadencji. Powody decyzji nie są znane.

46-letni Michał Chrzanowski funkcję dyrektora NASK sprawuje od listopada 2009 r. Po powtórnym wygraniu konkursu w 2014 r. rozpoczął drugą kadencję na tym stanowisku. Jest ekspertem w dziedzinie teleinformatyki, bezpieczeństwa sieci i społecznych aspektów funkcjonowania Internetu. Wcześniej pracował m.in w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego kierując tam Departamentem Bezpieczeństwa Teleinformatycznego (DBTI), w którego strukturze znajdują się jednostki odpowiedzialne za kontrwywiad cybernetyczny, radiokontrwywiad i cyberbezpieczeństwo państwa (Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe - CERT.GOV.PL).

W związku z rezygnacją Michała Chrzanowskiego ze stanowiska dyrektora NASK instytutem będzie kierować wyznaczony przez minister cyfryzacji Annę Streżyńską kierownik, którym został Wojciech Kamieniecki. W NASK pracuje od stycznia br., a niedawno otrzymał nominację na zastępcę dyrektora instytutu. Kamieniecki wcześniej był dyrektorem w projekcie budowy sieci regionalnej „Internet dla Mazowsza”, w który zaangażowana była też obecna minister cyfryzacji. 

NASK to jedna z najważniejszych instytucji w polskim Internecie. Nadzoruje m.in. rynek domen internetowych w naszym kraju. W ramach NASK działa zespół CERT Polska, który według "Założeń strategii cyberbezpieczeństwa dla Rzeczypospolitej Polskiej" ma być CERT/CSIRT Narodowym.

Reklama

Komentarze

    Reklama