Reklama

Polityka i prawo

MC: Dyrektor Centralnego Ośrodka Informatyki rezygnuje ze stanowiska

Fot. Strona Centralnego Ośrodka Informatyki
Fot. Strona Centralnego Ośrodka Informatyki

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że dyrektor Monika Jakubiak po zakończeniu pierwszego etapu reorganizacji Centralnego Ośrodka Informatyki złożyła rezygnację i z dniem 23 czerwca 2017 r. kończy swoją misję w COI. Jest to jej osobista decyzja.  

- Zostawiam COI w dobrej kondycji. Dziękuję Pani Minister Annie Streżyńskiej za półtoraroczny okres współpracy – powiedziała Monika Jakubiak.

Pierwszy etap reorganizacji COI obejmował kilkanaście dużych projektów, które zostały zakończone sukcesem. Dyrektor Monika Jakubiak koordynowała przejęcie przez COI utrzymania systemu ePUAP, co doprowadziło do oszczędności ponad 8 mln złotych w budżecie państwa oraz po stronie COI zarządzała integracją Profilu Zaufanego z bankowością elektroniczną, co poskutkowało skokowym wzrostem popularności tej usługi (w sumie to ponad ćwierć miliona założonych profili).

Zespół COI, pod kierownictwem Moniki Jakubiak wdrożył zmiany w Systemie Rejestrów Państwowych (SRP), dzięki czemu jego wydajność wzrosła o 350 procent i stworzył narzędzie, które umożliwiło migrację 80 milionów aktów stanu cywilnego.

Monika Jakubiak zarządzała pracami naprawczymi Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców CEPiK 2.0. i i była zaangażowana w uruchomienie e-usługi w ramach tego projektu - „Sprawdź swoje punkty karne. Spotkała się ona z ogromnym zainteresowaniem Polaków (300 tysięcy wejść w przeciągu 30 dni) i doprowadziła do 100-procentowej integracji bazy CEPiK 2.0 z systemami informatycznymi starostw powiatowych: Pojazd i Kierowca.

Czytaj też: 17 premierów pisze do Tuska w sprawie cyfryzacji

Odchodząca Dyrektor COI wdrożyła program zarządzania konfiguracją infrastruktury, którego efektem będą oszczędności w zakupie nowych licencji i infrastruktury.

Opracowany został program podniesienia efektywności zarządzania infrastrukturą IT, którego celem jest skrócenie czasu wdrożeń systemów tworzonych przez COI. W ramach programu zaplanowana została rozbudowa środowisk dla testów wydajności i bezpieczeństwa oraz konsolidacja Centrum Przetwarzania Danych.

Dzięki wprowadzeniu specjalnie zaprojektowanego programu naprawczego czas oczekiwania na połączenie z pomocą techniczną skrócił się z 40 do zaledwie 2 minut przy niezmienionym poziomie kosztów.

Na stanowisko Dyrektora COI z dniem 23 czerwca 2017 r. został powołany Marcin Suchar, który do tej pory pełnił funkcję Wicedyrektora COI. Nowy dyrektor jest managerem z ponad 20-letnim stażem w branży IT w Polsce i Europie. W Centralnym Ośrodku Informatyki odpowiedzialny będzie m.in. za przeprowadzenie drugiego etapu reorganizacji.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama