Reklama

Strona główna

Intel Authenticate wzmacnia ochronę komputerów

Przy okazji polskiej premiery rodziny procesorów Intel Core vPro szóstej generacji, największy na świecie producent procesorów, zaprezentował rozwiązanie o nazwie Intel Authenticate, Jest to system uwierzytelniania, który pozwala rozbudować funkcje ochrony tożsamości na komputerach

Technologia ta jest wbudowana w procesory Intel Core vPro szóstej generacji. Intel Authenticate to wspomagany sprzętowo mechanizm wielopoziomowego uwierzytelniania, który pozwala rozbudować funkcje ochrony tożsamości na komputerach. Dzięki temu stają się one bardziej odporne na ataki związane z kradzieżą tożsamości i danych uwierzytelniania użytkowników.

Rozwiązanie Intel Authenticate weryfikuje tożsamość, korzystając równocześnie z kombinacji maksymalnie trzech mocno związanych z użytkownikiem elementów, które umownie można nazwać „to, co znasz” (np. numer PIN), „to, co masz” (np. telefon komórkowy) oraz „to, kim jesteś” (np. odcisk palca). Dział IT, zgodnie z przyjętą polityką wewnętrzną, może wybrać różne elementy stosowane podczas uwierzytelniania, nie polegając wyłącznie na zapamiętywaniu przez pracowników skomplikowanych haseł. Funkcja Intel Authenticate jest zgodna z systemami Microsoft Windows 7, 8 i 10.

Intel przekonuje, że przeniesienie procesu autoryzacji poza system opercyjny owocuje podniesieniem stopnia ochrony platformy. W ten sposób zabezpieczeniu podlegają nie tylko dane logowania, ale i oparte na nich dane uwierzyteleniania, dzięki czemu są chronione przed kradzieżą, niewłaściwym użyciem lub podszyciem się przez osobę z zewnątrz. Kod PIN i dane biometryczne są przechwytywane, kodowane, dopasowywane i przechowywane na poziomie sprzętu.

Reklama

Komentarze

    Reklama