Reklama

Strona główna

Infrastruktura krytyczna lepiej chroniona przed cyberatakami

Fot. Domena publiczna

Dwie duże korporacje zajmujące się kwestią cyberberzpieczeństwa infrastruktury krytycznej – Cisco oraz Thales, wprowadzają na rynek certyfikowane rozwiązania przeznaczone dla operatorów teleinformatycznych.

Nowe rozwiązanie o nazwie Anti-Malware jest już dostępne w ofercie firm Cisco oraz Thales. Skuteczność tego narzędzia miała zostać zapewniona poprzez stosowanie specjalnego modułu, który pozwala na zwalczanie ataków cybernetycznych w czasie rzeczywistym. Mechanizm ten ma pomóc także w łatwiejszym wykrywaniu oraz ochronie samej infrastruktury krytycznej.

Przedstawiciele Thales i Cisco podkreślają, że dzięki współpracy udało im się stworzyć certyfikowane rozwiązanie z zakresu cyberbezpieczeństwa. Zwracają uwagę na znaczenie kooperacji, w kontekście zagrożeń obecnych w cyberprzestrzeni. 

Oferta ma obejmować rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa przetwarzania elektronicznego danych, dostarczane przez Cisco i przechowywane na infrastrukturze Thales. W propoyzcji pojawiła się takie możliwość zaprojektowania przez firmę odpowiednio bezpiecznej architektury teleinformatycznej dla przedsiębiorstw. Jednym z rozwiązań proponowanych przez firmy jest utworzenie niezależnej platformy wywiadowczej zdolnej do wykrywania, przewidywania oraz analizy cyberataków.

Czytaj też: Raport: Szyfrowanie w firmach rośnie, ale klucze nadal przechowywane są na papierze

Komentarze