Reklama

Polityka i prawo

Indie złożyły do Facebooka prośbę o wyjaśnienie w związku ze skandalem CA

FOT. PIXABAY / CC 2.0
FOT. PIXABAY / CC 2.0

Indie złożyły do Facebooka prośbę o wyjaśnienie w związku ze skandalem Cambridge Analytica. W treści dokumentu indyjski rząd pyta, czy dane wyborców z tego kraju były używane w działaniach firmy CA - poinformowała w czwartek agencja Associated Press.

Podobne zapytanie przedstawiciele rządu Indii złożyli w ubiegłym tygodniu do firmy Cambridge Analytica, która pozyskała za pośrednictwem Facebooka dane niemal 50 mln użytkowników serwisu. Posłużyły one później do działań z zakresu marketingu politycznego w kampanii prezydenckiej w 2016 roku, m.in. do kierunkowania specjalnie sprofilowanej reklamy politycznej.

Indyjski rząd domaga się wyjaśnień, czy dane obywateli tego kraju były używane do wpływania na lokalne procesy polityczne. Indyjskie ministerstwo elektroniki i technologii informatycznych w swoim oświadczeniu poinformowało, że Facebook w tym kraju ma ogromny wpływ na internet i wielką bazę użytkowników. Instytucja zapytała także, jakie działania serwis Marka Zuckerberga podjął celem zapobieżenia nieprawidłowemu wykorzystywaniu danych użytkowników przez strony trzecie. 

Źródło:PAP

Komentarze