Reklama

Strona główna

Huawei: Nie szpiegujemy naszych użytkowników

Fot. wikipedia
Fot. wikipedia

Jedna z największych firm telekomunikacyjnych na świecie Huawei zaprzecza jakoby miała umieszczać urządzenia podsłuchujące w swoich produktach. Takie informacje od dawna krążą po internecie negatywnie wpływając na reputację firmy.

Stany Zjednoczone nałożyły nieformalne embargo na modele smartfonów Huawei, obawiając, że są one wykorzystywane do szpiegowania. Chiński gigant od dawna zaprzeczał tym informacjom, ale nie podjął żadnych konkretnych działań na rzecz zniesienia zakazu.

Plotki krążące w internecie na temat produktów Huaweia rozsiewane są przez różne źródła. Jednym z nich ma być pracownik fabryki chińskiego giganta. Jego zdaniem instalowane są tam urządzenia szpiegowskie, których nie można usunąć ze smartfonów. Mają one wykradać zdjęcia, listę kontaktów czy informacje o używanych aplikacjach.

Czytaj też: Samsung kontra Huawei

Huawei, który obecnie jest trzecim największym sprzedawcą smartfonów na świecie zapowiedział, że będzie współpracował z policją w celu zidentyfikowania autorów tych plotek oraz postawienia im zarzutów. Na swoim profilu na Weibo – chińskim odpowiedniku Twittera firma zaapelowała do całej branży o uczciwą konkurencją  w celu stworzenia jak najlepszych warunków dla klientów.  

Huawei jest najpopularniejszym sprzedawcą smartfonów w Chinach.

  

Reklama

Komentarze

    Reklama