Reklama

Strona główna

Hakerzy z Anonymous przejęli znaną witrynę nazistowską?

Fot. Pierre (Rennes) / Flickr / domena publiczna
Fot. Pierre (Rennes) / Flickr / domena publiczna

Grupa Anonymous przejęła według brytyjskiego dziennika The Independent jedną z najbardziej znanych na świecie witryn zawierających treści nazistowskie. Na stronie Daily Stormer, o której mowa, pojawiła się informacja, że kontrola nad stroną została przejęta i że przestanie publikować treści nawołujące do nienawiści.

Informacje jakie zamieszczono na stronie internetowej Daily Stormer świadczą o tym, że grupa neonazistów zarządzająca stroną może stać za śmiercią jednego z antyfaszystowskich działaczy, do której doszło w wyniku starć obu grup.

Nowy „administrator” strony poinformował na niej, że w ciągu 24 godzin zostanie ona zamknięta i przestanie raz na zawsze publikować rasistowskie, nawołujące do nienawiści apele. Znalazła się także informacja, że neonaziści administrujący stroną stoją za śmiercią przedstawiciela grupy antyfaszystowskiej i w związku z tym m.in. witryna Daily Stormer zniknie z sieci na zawsze.

Czytaj też: Trump na celowniku hakerów Anonymous

Jak informuje The Independent, nie ma dowodów na to, że to grupa Anonymous stoi za przejęciem i doprowadzeniem do zamknięcia witryny Daily Stormer. Jednak zdaniem ekspertów wszystko na to wskazuje.

Przypomnijmy, że do ataku na antyfaszystowską demonstrantkę Heather Heyer doszło podczas wiecu w Charlotesville w Wirginii w USA. Heyer zmarła po tym, jak w protestujących wjechał samochód. 

Reklama

Komentarze

    Reklama