Strona główna

Hakerzy atakują administrację Donalda Trumpa

Fot. Gage Skidmore (Flickr)
Fot. Gage Skidmore (Flickr)

Nowy prezydent USA Donald Trump skrytykował Demokratów za niewystarczające środki bezpieczeństwa cybernetycznego. Jak się jednak okazuje, jego doradca ds. cyberbezpieczeństwa Rudy Giuliani oraz trzynastu innych urzędników również stało się celem ataków cyfrowych zakończonych sukcesem. 

Wydaje się jednak, że strategia Republikanów także wcale nie jest dobra skoro, jak poinformował Channel 4, po przeprowadzonym przez siebie śledztwie, konta Giulianiego i 13 innych osób pracujących obecnie w Białym Domu, zostały zhakowane a ich hasła wyciekły. Okazało się, że rekordy są dostępne online, co spowodowało włamania na ich konta w serwisach społecznościowych, takich jak LinkedIn i MySpace od 2012 do 2016. Szczególnie narażone na ataki były osoby posiadające słabe hasła.

Czytaj także: Siły Powietrzne USA wzmocnią cyberbezpieczeństwo F-22 i F-35

Wśród zaatakowanych współpracowników Trumpa znalazły się takie osoby, jak sekretarz spraw wewnętrznych, sekretarz do spraw pracy, sekretarz prasowy, dyrektor rady polityki krajowej, dyrektor Narodowej Rady Handlu, szef Social Media oraz Główny Negocjator Handlowy oraz dyrektor Oval Office. Doradca Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego, Gen. Michael Flynn, jest także ofiarą cyberataku.

Informacja o tym, że sprawami cyberbezpieczeństwa w Białym Domu zajmie się były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani, była szeroko omawiana i krytykowana przez ekspertów od cyberbezpieczeństwa. Wskazywano, że Giuliani nie może być wiarygodnym kandydatem na stanowisko, skoro jego własna strona okazała się tak dziurawa, posiadająca luki pozwalające na cyberataki.

Komentarze