Reklama

Polityka i prawo

Federalna Komisja Handlu USA potwierdza: prowadzimy śledztwo ws. Facebooka

FOT. FLICKR.COM / CC 2.0
FOT. FLICKR.COM / CC 2.0

Federalna Komisja Handlu w USA potwierdziła, że prowadzi śledztwo w sprawie praktyk Facebooka dotyczących prywatności po tym, jak okazało się, że firma Cambridge Analytica uzyskała nielegalny dostęp do danych niemal 50 mln użytkowników serwisu.

"Federalna Komisja Handlu bardzo poważnie podchodzi do ostatnich doniesień prasowych, które podnoszą zasadne pytania o praktyki dotyczące prywatności użytkowników na Facebooku. Dziś Komisja potwierdza, że otworzyła niejawne dochodzenie w tej sprawie" - poinformowała w swoim oświadczeniu instytucja.

Celem dochodzenia będzie przede wszystkim wyjaśnienie, czy Facebook naruszył zasady dotyczące konieczności uzyskania wcześniejszej zgody użytkowników na przetwarzanie ich danych przez strony trzecie. Zobowiązanie takie koncern Marka Zuckerberga podpisał z Federalną Komisją Handlu w 2011 roku. Jeśli instytucja stwierdzi, że Facebook nie wywiązał się z przestrzegania tych reguł, firma może zostać obciążona grzywną w wysokości 40 tys. dolarów za każde naruszenie przepisów.

Źródło:PAP

Komentarze