Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Prezydent Francji promuje szczepienia w mediach społecznościowych

Fot. Пресс-служба Президента Российской Федерации/Wikimedia Commons/CC
Fot. Пресс-служба Президента Российской Федерации/Wikimedia Commons/CC

Prezydent Francji wykorzystuje zasięg mediów społecznościowych, by zachęcić młodych ludzi do szczepień i walczyć z dezinformacją.

W ostatnim czasie we Francji potwierdza się coraz więcej przypadków zakażeń Covid-19. Na początku lipca było to 2 tys. nowych zakażeń dziennie, a obecnie to ponad 20 tys. 

Fala protestów

12 lipca ogłoszono we Francji konieczność posiadania przepustki zdrowotnej potwierdzającej odporność na Covid-19, dzięki której możliwe jest odwiedzanie restauracji i podróżowanie po Francji. Decyzja ta wywołała falę protestów w Paryżu i innych dużych miastach - informuje Associated Press News.

Specjalną przepustkę mogą uzyskać osoby zaszczepione, z wynikiem negatywnym lub ozdrowieńcy. Do tej pory zaszczepione zostało około 53 proc. ludności. 

Prezydent podbija media społecznościowe

W związku z tym, prezydent Emmanuel Macron postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zachęcić w mediach społecznościowych do szczepień, które - jak mówi - są jedyną bronią, jaką mamy  - pisze AP News.

Macron opublikował na TikToku i Instagramie filmik, w którym zachęcał do zadawania mu pytań i do szczepień. Adresatami byli szczególnie młodzi ludzie.

„Wiem, że wielu z was wciąż zastanawia się i boi. Wielu słyszy fałszywe informacje, fałszywe plotki, a czasem kompletne bzdury. Śmiało, pytajcie mnie, a ja postaram się odpowiedzieć tak bezpośrednio i przejrzyście, jak to tylko możliwe” - powiedział prezydent na nagraniu.

Niedługo po tym Macron opublikował serię krótkich filmików, które stanowią odpowiedź na pytania i wątpliwości internautów. Komentuje on twierdzenia m.in. na temat tego, że młodzi i zdrowi ludzie nie mają powodów, by się szczepić czy takie kwestie, że szczepionka wyprodukowana tak szybko nie jest w pełni bezpieczna. Prezydent Francji ma zamiar kontynuować swoją akcję.

W maju prezydent Francji wziął udział w teledysku nakręconym w pałacu prezydenckim, w którym dwie popularne francuskie gwiazdy promowały piosenkę o dystansie społecznym. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama