Reklama

Strona główna

Fabryka Hondy padła ofiarą cyberataku

Fot. Wikipedia / domena publiczna
Fot. Wikipedia / domena publiczna

Honda Motor Co. poinformowała, że tymczasowo wstrzymała produkcję w fabryce w Prefekturze Saitama po tym, jak fabryka padła ofiarą cyberataku wykorzystującego ten sam rodzaj wirusa ransomware, który uderzył w zeszłym miesiącu na całym świecie, czyli WannaCry.

Jak podaje japońska agencja Kyodo, produkcja w fabryce w japońskim mieście Sayama została zatrzymana w miniony poniedziałek, jednak została przywrócona już następnego dnia.

Fabryka Hondy w Sayama produkuje około 1000 pojazdów dziennie. W ubiegą niedzielę personel fabryki w Sayama odkrył, że system kontroli produkcji w zakładzie został zainfekowany przez złośliwe oprogramowanie, które szyfruje pliki komputerowe i czyni je niedostępnymi oraz że cyberprzestępcy domagają się zapłacenia okupu.

Przedstawiciele Hondy potwierdzili, że do cyberataków doszło także w innych jej fabrykach za granicą, jednak nie miały one wpływu na produkcję.

Czytaj też: Europol: 200 tys. ofiar ataku ransomware w co najmniej 150 krajach

Warto przypomnieć, że co najmniej 150 krajów zostało zaatakowanych podczas cyberataku ransomware WannaCry w maju. Doszło wówczas m.in. do cyberataku na zakład Nissan Motor Co. w Sunderland w Wielkiej Brytanii, w wyniku czego produkcja została również zatrzymana.

Reklama

Komentarze

    Reklama