Reklama

Strona główna

Eurosatory 2016: Uniwersalny komputer misji

Fot. Curtiss-Wright
Fot. Curtiss-Wright

Firma Curtiss-Wright prezentuje targach Eurosatory 2016 uniwersalny komputer kontroli misji, przeznaczony dla pojazdów bojowych, okrętów oraz jednostek lotniczych.

DuraCor 80-42 to odświeżona wersja DuraCor 80-41. Od swojej starszej wersji różni się zastosowaniem najnowszego procesora firmy Intel i7 piątej generacji, w poprzedniej wersji urządzenia została zamontowana starsza, czwarta generacji i7. Podwojona została także ilość pamięci RAM do 32 GB. W komputerze zawarto rozwiązania, mające na celu ograniczenie obciążenia systemów pokładowych sprzętu, na wyposażenie którego wchodzi komputer. Chodzi tutaj o zużycie energii elektrycznej, zapotrzebowanie na chłodzenie czy na przestrzeń (Size, Weight and Power - SWaP).

Oprócz tego zmianie uległa karta graficzna odpowiadająca za przetwarzanie obrazu zamiast wysłużonej karty Intel HD4600, która jest obecna na rynku laptopów pojawił się jej następca Intel Iris Pro. Iris Pro jest GPU zintegrowanym razem z chipsetem procesora i jego wydajność w konfiguracji DuraCor 80-42 może wynieść nawet do 640 GFLOPS-ów. GigaFlops, w skrócie GFLOPS jest miarą pokazującą ile operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę jest wstanie wykonać układ.

To wzrost o ponad 170% jeżeli chodzi o szybkość działania modułu graficznego – według portalu userbenchmark na którym użytkownicy komputerów mogą zamieszać swoje pomiary wydajności sprzętu. 

DurCor będzie nadal w stanie wykonywać pracę w temperaturach od -40 do +71 stopni Celsjusza. Wszystko to dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie, która zapewni ochronę układów scalonych. Tak samo jak inne produkty z serii Parvus także i nowa wersja urządzenia jest zaprojektowana zgodnie z wymogami MIL-STD- 810G, MIL-STD-461G, MIL-STD-1275D, MIL-STD-704F oraz RTCA/DO-160G, co potwierdziły serie testów. Jest zdolna do działania w różnych warunkach atmosferycznych.

Przedstawiciele producenta wskazują, że tego typu sprzęt może być stosowany zarówno na systemach wojskowych, jak i cywilnych. Może służyć np. do wsparcia przetwarzania danych rozpoznawczych, czy wspomagania planowania misji przez konkretne jednostki. Może być używany na okrętach, w samolotach czy w pojazdach.

„Najnowszy komputer wspomagający zarządzanie misji – Parvus DuraCor 80-42 jest wyposażony w nowe rozwiązanie Broadwell Intel Core i7 oraz rozwiązanie graficzne. Wszystko to jest spakowane w wytrzymałej metalowej obudowie. Co więcej urządzenie jest gotowe do instalacji i dostarczane w wygodnej konfiguracji pozwalającej na prostą instalacje. Nasze urządzenie sprawdzi się w rozwiązaniach cywilnych oraz wojskowych, na pojazdach lądowych, czy statkach powietrznych” - jak powiedział Lynn Bamford, dyrektor generalny ds. rozwiązań obronnych w firmie Curtiss-Wright.

Wsteczna kompatybilność ze starszym urządzeniem pozwala na łatwą aktualizacje bez konieczności inwestowania w zmiany zasilania oraz okablowania w miejscu gdzie jest zainstalowana starsza wersja.

Curtiss-Wright jest firmą amerykańską dostarczającą urządzenia kontrolujące i wspomagające na takich polach jak żegluga powietrzna, systemy wsparcia misji naziemnych oraz symulatory lotów. Oprócz tego firma dostarcza rozwiązania stosowane w ochronie infrastruktury krytycznej na rynkach komercyjnych, przemysłowych, obronności i energetyki.

Czytaj też: Pentagon dał się zhakować specjalistom od cyberbezpieczeństwa

Reklama

Komentarze

    Reklama