Reklama

Armia i Służby

Edward Lucas na II Polskim Forum Cyberbezpieczeństwa w Warszawie

Fot: EdwardLucas.com
Fot: EdwardLucas.com

Edward Lucas, specjalista od cyberzagrożeń przyjeżdża do Polski na specjalne zaproszenie Instytutu Kościuszki, organizatora II Polskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC PL, którego będzie gościem.

Edward Lucas jest brytyjskim dziennikarzem, wiceszefem ośrodka analitycznego Center for European Policy Analysis (CEPA) oraz redaktorem „The Economist”. Autor bestsellera Oswoić cyberświat 6 kwietnia o godz. 18.30 spotka się z czytelnikami w Empiku w Warszawie (al. Jerozolimskie 116/122). 

Jako korespondent zagraniczny tygodnika przez 30 lat zajmował się sprawami Rosji i Europy Wschodniej. Jest autorem wielu głośnych książek. W Polsce  ukazały się: Oswoić cyberświat (2017),Postęp. O szpiegach, kłamstwach i o tym jak Rosja kiwa Zachód (2014), Operacja Snowden (2014) oraz Nowa Zimna Wojna (2015). Lucas studiował w London School of Economics i na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2008–2010 pisał felietony do tygodnika „Wprost”.

Czytaj także: Economic Security Forum: Współpraca międzysektorowa kluczem do sukcesu

II Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC PL odbędzie się 6 kwietnia na PGE Narodowym w Warszawie. Podczas konferencji, Edward Lucas wystąpi jako gość "debaty bez krawata" – wymiany poglądów na temat dynamicznego rozwoju nowych technologii i jego wpływu na współczesne społeczeństwa. Drugim uczestnikiem dyskusji będzie prof. Andrzej Zybertowicz – doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

CYBERSEC PL to wiodąca konferencja poświęcona strategicznym aspektom narodowego cyberbezpieczeństwa. Wśród uczestników i partnerów konferencji znajdują się m.in. wysocy rangą przedstawiciele instytucji publicznych, świata nauki, narodowi i światowi liderzy biznesu oraz startupy, a także organizacje pozarządowe i liderzy opinii. Patronem medialnym konferencji jest Cyberdefence24.pl.

Więcej o konferencji na:

http://cybersecforum.pl/

Reklama

Komentarze

    Reklama