Reklama

Polityka i prawo

Cyberochrona przemysłu i wdrożenie strategii dla Polski na CYBERSEC PL

Fot. Instytut Kościuszki
Fot. Instytut Kościuszki

Wypracowanie rekomendacji dotyczących wzmocnienia cyberbezpieczeństwa kluczowych gałęzi przemysłu oraz dyskusja dotycząca wdrożenia Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2017 – 2022 z udziałem Anny Streżyńskiej, Minister Cyfryzacji będą kluczowymi elementami II Polskiego Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC PL.

II Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC PL odbędzie się 6 kwietnia br. na PGE Narodowym w Warszawie. Celem konferencji jest wypracowanie rekomendacji w zakresie wzmocnienia cyberbezpieczeństwa kluczowych sektorów przemysłu. Jednym z głównych tematów będzie dyskusja dotycząca wdrożenia Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2017 – 2022 z udziałem Anny Streżyńskiej, Minister Cyfryzacji.

Udział w wydarzeniu potwierdził już Edward Lucas - dziennikarz The Economist, autor publikacji „Oswoić cyberświat. Tożsamość, zaufanie i bezpieczeństwo w internecie”, który przyjedzie do Polski na specjalne zaproszenie Instytutu Kościuszki. Wśród prelegentów CYBERSEC PL znajdują się również m.in. Maciej Kawecki - doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Cyfryzacji, Michał Krupiński - prezes zarządu PZU SA, Krzysztof Silicki - wiceprzewodniczący Rady Zarządzającej ENISA oraz prof. Andrzej Zybertowicz - doradca społeczny Prezydenta RP Andrzeja Dudy, współautor książki "Samobójstwo Oświecenia? Jak neuronauka i nowe technologie pustoszą ludzki świat".

Eksperci biorący udział w wydarzeniu porozmawiają o najbardziej aktualnych wyzwaniach stojących przed Polską w cyberprzestrzeni.

Czwarta rewolucja przemysłowa, której jesteśmy świadkami, to dla naszego kraju szansa na zbudowanie pozycji lidera w obszarze cyberobrony i cyberbezpieczeństwa. Aby skutecznie konkurować ze światowymi potęgami w tej dziedzinie, musimy umiejętnie wykorzystać potencjał wiedzy i kompetencji, który posiadamy, a także inwestować w rozwój innowacyjnych rozwiązań technologicznych. CYBERSEC PL jako platforma współpracy i wymiany strategicznego know how ma nas do tego celu przybliżyć

Izabela Albrycht, prezes Instytutu Kościuszki

Jak co roku, dyskusje panelowe prowadzone będą wokół czterech ścieżek tematycznych: Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes. Uczestnicy wydarzenia porozmawiają na temat rozwiązań wspierających skuteczną implementację unijnej Dyrektywy NIS oraz Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (GDPR). Ich uwaga skupi się również na działaniach związanych z budową cyberobrony Polski i realizacją postanowień Szczytu NATO w Warszawie w zakresie budowy cyberzdolności. Na konferencji, nie zabraknie również dyskusji na temat pilnej potrzeby doinwestowania sektora cyberbezpieczeństwa, a także wzmocnienia współpracy w ramach hubów skupiających potencjał cyfrowy. Eksperci omówią także systemowe wsparcie dla rozwoju cyberinnowacji jako narodowej specjalizacji Polski.

Czytaj także: Edward Lucas dla Cyberdefence24.pl: Informacyjno-hakerska ofensywa Rosji. "Wpływ na politykę innych państw"

Podczas CYBERSEC PL, Lior Tabansky - specjalista ds. cyberbezpieczeństwa w Blavatnik Interdisciplinary Cyber Research Center (ICRC) Uniwersytetu w Tel Avivie, zaprezentuje najlepsze praktyki z Izraela, kraju uznawanego dziś za światowego lidera branży cyberbezpieczeństwa i rozwiązań instytucjonalno-prawnych dla tego sektora. Konferencję zakończy „debata bez krawata” na temat dynamicznego rozwoju nowych technologii i jego wpływu na współczesne społeczeństwa. W dyskusji z geopolityczną perspektywą udział wezmą Edward Lucas i Andrzej Zybertowicz.

CYBERSEC PL to konferencja poświęcona strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa. Poprzez debatę kluczowych przedstawicieli sektora, wydarzenie wspiera rozwój współpracy publiczno-prywatnej, a także kreuje strategiczne kierunki polityk publicznych i prac legislacyjnych.

Konferencja jest okazją do budowania relacji z podmiotami zaangażowanymi w umacnianie cyberbezpieczeństwa Polski. Wśród uczestników i partnerów CYBERSEC PL znajdują się m.in. wysocy rangą przedstawiciele instytucji publicznych, świata nauki, narodowi i światowi liderzy biznesu, startupy technologiczne, a także organizacje pozarządowe i liderzy opinii. 

Portal CyberDefence24.pl jest patronem medialnym II Polskiego Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC PL.

 

Komentarze