Cyberbezpieczeństwo
Zarządzanie mobilnością. Zabezpiecz wszystkie urządzenia
Urządzenia mobilne to dziś codzienność. Każdy z nas posiada przynajmniej jedno z nich. Może to być np. smartfon, laptop czy tablet. Stanowią one także kluczowe narzędzie pracy w każdej organizacji i firmie. Jak zadbać o ich bezpieczeństwo?
Artykuł sponsorowany
Urządzenia mobilne towarzyszą nam w pracy i życiu codziennym: do załatwiania spraw, prowadzenia biznesu, edukacji, rozrywki itp. Trzeba jednak pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu, szczególnie w obliczu rosnącej skali zagrożeń. W 2023 roku CSIRT NASK zarejestrował 371 089 zgłoszeń dotyczących zagrożenia cyberbezpieczeństwa, w tym realne incydenty stanowiły 80 267.
Z kolei według Verizon Mobile Security Index ponad połowa naruszeń bezpieczeństwa w organizacjach jest wynikiem nieumyślnego działania pracowników. Jak pokazują statystki, większość z nich prowadzi do poważnych konsekwencji finansowych. Wystarczy jeden nagłośniony incydent, by organizacja straciła swoją reputację i wiarygodność.
Pracownicy, którzy korzystają z służbowych telefonów, komputerów czy tabletów, także są narażeni na ataki. Dotyczy to również sytuacji, gdy służbowe informacje są przetwarzane na prywatnych urządzeniach, które nie są w ogóle kontrolowane. Brak odpowiednich środków bezpieczeństwa i przestrzegania zasad cyberhigieny sprawiają, że ryzyko ewentualnego wycieku firmowych danych nieustannie rośnie.
W związku z tym, zadbanie o kompleksowe bezpieczeństwo urządzeń i przetwarzanych przez nie danych staje się koniecznością.
Zarządzanie mobilnością. Wyzwania
Organizacje z roku na rok zmagają się z coraz większą ilością wyzwań. Rośnie liczba ataków hakerskich, grupy cyberprzestępcze profesjonalizują się, a dodatkowo gwałtownie rozwijają się narzędzia sztucznej inteligencji. Aplikacje stały się popularnym narzędziem obsługującym prawie każdy aspekt naszego życia. Niestety wiele z nich jest bardzo słabej jakości i zagraża nieświadomym użytkownikom. Ich niekontrolowane działanie i automatycznie przyznawane uprawnienia do zasobów urządzenia ułatwiają wykradanie danych hakerom.
Cyfryzacja każdego aspektu usług i konieczność wdrażania innowacji, zgodnie z oczekiwaniami klientów, narzucają jeszcze większe wymogi dotyczące bezpieczeństwa danych. Do tego dochodzą wymagania regulacyjne związane z RODO, a niebawem także te wynikające z NIS2, a w Polsce - kolejnej nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.
Dlatego zarówno podmioty publiczne, jak i prywatne, coraz poważniej traktują zagadnienie zarządzania mobilnością. Rozumie się je jako zdalne i spójne konfigurowanie firmowego sprzętu mobilnego, zgodnie z polityką obowiązującą w danym podmiocie oraz wymaganiami prawnymi. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnego systemu, wdrożenie nowych urządzeń i zarządzanie tymi już obecnymi w organizacji może odbywać się w kontrolowany sposób, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.
Rozwiązanie Proget odpowiedzią na rynkowe potrzeby
System Proget to w pełni polskie narzędzie do zarządzania mobilnością w organizacji. Zapewnia bezpieczeństwo danych już na etapie wdrożenia i konfiguracji mobilnej floty urządzeń. Centralizuje zarządzanie Androidem, Windowsem, a także systemami operacyjnymi od Apple.
Umożliwia zdalną dystrybucję wszystkich aplikacji (ze sklepu, biznesowych, webowych oraz hostowanych samodzielnie), z możliwością kontrolowania nadawanych im uprawnień. Pozwala także na blokowanie niepożądanych aplikacji, takich jak na przykład serwisy społecznościowe, które często pobierają sporo danych pakietowych.
Szczególnie ważną funkcją jest ochrona urządzenia w sytuacji jego zgubienia lub kradzieży, co w przypadku sprzętu mobilnego nie jest wcale taką rzadkością. Bezpieczeństwo zapewni zdalny reset urządzenia lub usunięcie wybranych informacji. Dodatkową opcją jest także możliwość czasowego zablokowania sprzętu oraz przywrócenia danych zapisanych w kopii zapasowej.
Znacznym ułatwieniem dla administratorów jest wybór opcji automatycznych reakcji na incydenty bezpieczeństwa – w sieciach, aplikacjach i na urządzeniach. Proget pozwala również na szybkie wdrożenie nowych urządzeń, by skutecznie zarządzać mobilnością, dzięki funkcji auto enrollment. Natomiast za sprawą zdalnego wsparcia - praca administratorów jest znacznie usprawniona w sytuacji problemów z urządzeniem.
Proget to idealne rozwiązanie dla organizacji, które chcą świadomie zarządzać mobilnością, bez względu na swoją wielkość. Wysoka dbałość o bezpieczeństwo sprawia, że może być ono stosowane zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Korzystają z niego już takie branże jak: finansowa, medialna, handlowa, produkcyjna, obronna czy służby mundurowe, ministerstwa oraz jednostki samorządu terytorialnego.
Zalety zarządzania mobilnością
Proget to 100 proc. polskie rozwiązanie rekomendowane dla firm i organizacji. Producent narzędzia posiada certyfikat ISO 27001, co daje gwarancję najwyższego standardu bezpieczeństwa. Jego obsługa i wsparcie techniczne są dostępne w języku polskim. Jedna licencja przeznaczona jest na jedno urządzenie, nie ma przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Rozwiązanie obsługuje urządzenia z systemami: Android (od wersji 8.0); Windows (10/11 Pro); macOS (11.0) oraz iOS / iPadOS (13.0).
Proget oznacza podniesienie bezpieczeństwa, redukcję kosztów, szybkie i spójne wdrażanie nowych urządzeń oraz świadomą kontrolę sprzętu w organizacji.
Chcesz przetestować rozwiązanie Proget i przekonać się, jak działa w praktyce? To możliwe dzięki 30-dniowemu okresowi próbnemu. Zarejestruj dowolną liczbę urządzeń i zyskaj dostęp do pełnej funkcjonalności systemu.