Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Wręczono nagrody im. Mariana Rejewskiego

Autor. Ministerstwo Obrony Narodowej

Dobiegła końca IV edycja konkursu o nagrodę im. Mariana Rejewskiego za najlepszą pracę naukową poświęconą cyberbezpieczeństwu i kryptologii. Za organizację i nadzór merytoryczny wydarzenia odpowiadał Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Reklama

W tym roku mija dokładnie 90. rocznica złamania szyfrów Enigmy (hitlerowskiej maszyny szyfrującej) przez polskich kryptologów: Henryka Zygalskiego, Jerzego Różyckiego oraz Mariana Rejewskiego. To właśnie ostatni ze wskazanych jest patronem konkursu dla młodych naukowców, zajmujących się cyberbezpieczeństwem oraz kryptologią.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Nagrodzeni za najlepsze prace

Podczas tegorocznej edycji ocenie poddano 43 prace.

Spośród nich kapituła zadecydowała o wyborze siedmiu najlepszych prac i jednym wyróżnieniu. Zwycięzcą w kategorii prac inżynierskich, licencjackich oraz magisterskich został Dominik Tybura, nagrodzony za pracę "Identyfikacja rodziny złośliwego oprogramowania na podstawie wygenerowanego ruchu sieciowego", natomiast pierwszą nagrodę za rozprawę doktroską otrzymał Hubert Ostap, za pracę "Clustering-based method for botnet detection".

Autor. MON

Organizatorem konkursu o nagrodę im. Mariana Rejewskiego jest Ministerstwo Obrony Narodowej.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/MG

Reklama

Komentarze

    Reklama