Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Uszkodzone kable łączności uziemiły samoloty niemieckiej Lufthansy

Autor. Dennis Gecaj / Unsplash

Samoloty niemieckiej Lufthansy nie wzbiły się dziś w niebo punktualnie. Spółka uziemiła wszystkie maszyny z powodu uszkodzenia kabli łączności operatora Deutsche Telekom AG, które doprowadziło do znaczących problemów w działaniu systemów IT.

Reklama

Agencja Bloomberga podaje, że do awarii systemów doszło wcześnie rano w środę. Później okazało się, że winą za nią należy obarczać uszkodzenie kabli łączności operatora Deutsche Telekom AG, które spowodowało problemy IT.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Uziemione loty

Choć część skutków awarii już usunięto, to środowym popołudniem uziemione pozostają maszyny m.in. startujące z lotniska we Frankfurcie – pisze Bloomberg, powołując się na rzecznika Lufthansy.

Operator linii lotniczych spodziewa się, że awaria zostanie ostatecznie usunięta do wieczora.

Frankfurt to dla Lufthansy centralna baza operacyjna, dlatego – jak podkreśla agencja – uszkodzenia dotykające to wielkie centrum logistyczne przekładają się na problemy dla całej sieci tych linii lotniczych, w tym – dla maszyn znajdujących się również w innych portach lotniczych.

Czytaj też

Jakie są skutki awarii?

Co ciekawe, awaria nie dotknęła bezpośrednio systemów powiązanych z samymi samolotami, a tych, które odpowiedzialne są za obsługę lotniskową Lufthansy – m.in. w zakresie obsługi pasażerów meldujących się na lot.

Rzecznik operatora łączności Deutsche Telekom z kolei przekazał agencji, że do uszkodzenia kabli doszło w pobliżu linii kolejowych obsługiwanych przez Deutsche Bahn. Uszkodzenie miało charakter fizyczny, a spowodował je... młot pneumatyczny należący do robotników wykonujących w pobliżu prace budowlane. Operatorem tych prac nie był Deutsche Telekom – podkreśliła spółka.

Dwa przewody mają już być naprawione, jednak część wciąż pozostaje uszkodzona i według firmy nie wiadomo, kiedy dokładnie uda się ukończyć prace naprawcze.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama