Reklama

Cyberbezpieczeństwo

SMS-y z Ministerstwa Finansów? Uwaga na oszustwo

Autor. pxhere.com/CC0

Cyberprzestrzępcy próbują nabrać swoje ofiary, podszywając się pod resort finansów. W ramach najnowszej kampanii rozsyłają fałszywe SMS-y, próbując uzyskać dostęp do konta bankowego użytkowników.

Reklama

Zespół Reagowania na Incydendy Komputerowe CERT Polska wydał ostrzeżenie przed nową akcją cyberprzestępców, którzy wykorzystują wizerunek Ministerstwa Finansów.

Reklama
Autor. CERT Polska (@CERT_Polska)/Twitter
Reklama

Oszuści wysyłają wiadomości SMS, w których znajduje się link, odsyłający do ankiety. Za jej uzupełnienie obiecują użytkownikowi 250 zł. Jednak, aby odebrać nagrodę, cyberprzestępcy proszą o wpisanie danych na fałszywym panelu logowania do banku.

Autor. CERT Polska (@CERT_Polska)/Twitter

"Złośliwe domeny umieściliśmy już na naszej liście. Zachowajcie czujność i przekażcie znajomym!" - apelują eksperci CERT Polska.

Przypominają również, że podejrzane wiadomości SMS można przekazywać na numer 799-448-084. Wszelkie inne zagrożenia należy zgłaszać za pomocą specjalnego formularza na https://incydent.cert.pl .

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze