Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Ruszyła rekrutacja do III edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO

Ruszyła rekrutacja do III edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO
Ruszyła rekrutacja do III edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO
Autor. Stowarzyszenie Demagog/ materiały prasowe

Rusza III edycja SOCNGO, Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej, organizowanej przez Stowarzyszenie Demagog - partnera serwisu CyberDefence24.pl oraz Instytutu Dyskursu i Dialogu. Zachęcamy do zapisów.

Reklama

"Coraz częściej celem ataków w internecie stają się niezależne organizacje pozarządowe, których członkowie i pracownicy narażeni są na dezinformację wymierzoną w ich działalność. W celu skutecznej walki z fake news i świadomego komunikowania się w internecie powstała Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO" - tłumaczy cel stworzenia tej inicjatywy, Demagog.

Reklama

Właśnie ruszyła rekrutacja do III edycji SOCNGO, która tym razem jest skierowana do organizacji rzeczniczych, czyli takich, które występują w imieniu kogoś, np. osób z niepełnosprawnością lub starszych, w obronie zwierząt czy walczących o zmianę społeczną w wybranym obszarze.

Czytaj też

Czym jest Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej?

SOCNGO, czyli Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej to wspólne przedsięwzięcie Instytutu Dyskursu i Dialogu oraz Stowarzyszenia Demagog – organizacji z dużym doświadczeniem w takich dziedzinach jak edukacja medialna czy kwestie społeczne. Eksperci uczą przedstawicieli innych organizacji, jak powinni odpowiedzialnie korzystać z narzędzi, jakie daje im internet, aby skutecznie komunikować się ze swoimi odbiorcami, ale także przeciwdziałać potencjalnym atakom, które wymierzone mogą być w ich działalność.

Reklama

Założenia warsztatów

To III edycja z cyklu bezpłatnych warsztatów. Rekrutacja potrwa do 9 września 2022 roku. W trakcie projektu uczestnicy zdobędą nowe umiejętności w zakresie:

  • edukacji medialnej;
  • krytycznego myślenia;
  • weryfikowania źródeł informacji;
  • bezpiecznego funkcjonowania w internecie;
  • przeciwstawiania się propagandzie medialnej.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie polskich niezależnych organizacji pozarządowych, które potrzebują rzetelnej wiedzy z zakresu pragmatycznego, bezpiecznego i skutecznego korzystania z udogodnień, jakie daje internet.

Projekt realizowany w ramach dotacji z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy i finansowany z Funduszy EOG.

Demagog jest partnerem serwisu CyberDefence24.pl.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze