Reklama

Polska infrastruktura 5G zyskuje nowe fundamenty

Autor. CyberDefence24

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu firmy Play oraz Ericsson nawiązały strategiczne partnerstwo na rzecz rozwoju cyfrowej infrastruktury Polski.

Materiał sponsorowany

Ericsson odpowiada już za prawie połowę radiowej infrastruktury Play. W ramach nowego porozumienia planowana jest dalsza rozbudowa sieci, co przyczyni się do zwiększenia zasięgu, przepustowości, a także ogólnego wzmocnienia odporności systemowej.

Wspólne testy 5G SA i zacieśnienie współpracy

Najważniejszym punktem porozumienia są wspólne testy sieci sieci 5G Standalone prowadzone przez Play i Ericsson. Dzięki 5G SA, zwiększa się nasza niezależność infrastrukturalna i technologiczna, co jest znaczące w kontekście suwerenności technologicznej Europy.

Doszło również do zacieśnienia współpracy w ramach programu continuous development. Inżynierowie Play zyskują możliwość korzystania z najnowszych technologii tworzonych przez Ericsson, zanim te oficjalnie wejdą na rynek. To przyspiesza wdrożenia oraz zapewnia konkurencyjną przewagę rynkową.

Porozumienie zakłada też wspólną pracę zespołów inżynieryjnych obu firm, co potęguje efektywność i pozwala szybciej reagować na potrzeby rynku.

Czytaj też

Reklama

Wzmocnienie polskiego potencjału produkcyjnego

Ericsson aktywnie wspiera lokalny przemysł, produkuje sprzęt radiowy 5G w Polsce, m.in. w fabryce w Tczewie. Dzięki temu, inwestycje zostają w kraju, a Polska buduje kompetencje w zakresie zaawansowanej technologii 5G.

Play planuje budowę łącznie około 15 tysięcy stacji bazowych w Polsce.

Potencjał 5G – jeszcze niewykorzystany

Technologia 5G ma ogromny, ale wciąż niedoceniany potencjał. Partnerstwo Play i Ericsson to krok w stronę pełnego jej wdrożenia zarówno w sferze konsumenckiej, jak i przemysłowej.

Dzięki lepszemu dostępowi do zaawansowanej infrastruktury 5G, w Polsce można skutecznie zatrzymywać utalentowanych specjalistów oraz wspierać lokalne startupy.

Podczas panelu podkreślano znaczenie suwerenności technologicznej Europy – umiejętność samodzielnego rozwoju, wdrażania i kontrolowania kluczowych technologii. Partnerstwo Play–Ericsson odpowiada na te wyzwania, łącząc globalne doświadczenie z lokalnym wsparciem i produkcją.

XXXIV Forum Ekonomiczne w Karpaczu
XXXIV Forum Ekonomiczne w Karpaczu
Autor. Forum Ekonomiczne

Czytaj też

Reklama
CyberDefence24.pl - Digital EU Ambassador

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Cyfrowy Senior. Jak walczy się z oszustami?

Komentarze

    Reklama