Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Młody Ukrainiec wykradał pieniądze z kont

bankomat pieniądze finanse bank
Ukraińcom znikały pieniądze z kont.
Autor. Pxhere/CC0

19-latek z Lwowa wpadł w ręce policji. Młody Ukrainiec wykradał pieniądze z kont, pozyskując uprzednio dane logowania do bankowości elektronicznej ofiar. Sam wszystko zorganizował.

Ukraińska policja ustaliła, że 19-letni mieszkaniec Lwowa stworzył oprogramowanie oraz strony phishingowe, przypominające oficjalne witryny rządowe i instytucji finansowych. Po co? Aby okradać użytkowników

Czytaj też

Reklama

Organy ścigania naszych wschodnich sąsiadów wskazują w komunikacie do sprawy, że młodemu mężczyźnie zależało na pozyskaniu poufnych danych, takich jak np. loginy i hasła do bankowości elektronicznej ukraińskich obywateli. Następnie, posiadając te informacje, przejmował środki znajdujące się na kontach. Na tym jednak nie koniec. 

Nastolatek udostępniał pozyskane dane osobom trzecim, które również dopuszczały się nielegalnych działań z ich wykorzystaniem. 

19-latkowi grozi do 15 lat więzienia oraz zakaz zajmowania określonych stanowisk.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama