Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami ws. PIT-ów

Autor. Nenad Stojkovic/Flickr/CC BY 2.0

Resort finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami, których treść mówi o rzekomej nadpłatcie lub niedopłacie PIT-ów. Anita Wielanek, rzeczniczka Krajowej Administracji Skarbowej, podkreśla, że służby skarbowe nie wysłają tego typu wiadomości do podatników.

Reklama

„Resort finansów nie jest nadawcą wiadomości SMS, które trafiają do podatników, a w treści wiadomości znajduje się link prowadzący rzekomo do konta urzędu skarbowego lub numer telefonu komórkowego, pod którym będzie można skontaktować się z (fałszywym) pracownikiem skarbówki” – podano w informacji Ministerstwa Finansów, przesłanej w czwartek PAP.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak wskazano w informacji MF, takie wiadomości są próbą wyłudzenia danych. Nadpłatę bądź niedopłatę wynikającą z rozliczenia rocznego można sprawdzić w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl lub w urzędzie skarbowym.

„Krajowa Administracja Skarbowa nie wysyła do podatników żadnych wiadomości SMS ws. nadpłaty lub niedopłaty w podatku. Nadpłatę bądź niedopłatę wynikającą z rozliczenia rocznego można sprawdzić w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl lub w urzędzie skarbowym” – powiedziała PAP Wielanek i zaapelowała o ostrożność.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama