Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Manipulowanie wyborami w USA? 10 mln dolarów za informacje o obcych wpływach

Autor. Pixabay

Departament Stanu USA ogłosił, że oferuje nagrodę pieniężną w wysokości 10 mln dolarów za informacje, które pomogą w namierzeniu osoby lub podmiotów zagranicznych, zaangażowanych w manipulowanie głosami w USA.

Reklama

Nagroda w wysokości 10 mln dolarów została zaoferowana w ramach programu Departamentu Stanu (Rewards for Justice to program nagród antyterrorystycznych Dyplomatycznej Służby Bezpieczeństwa USA - red.). Obejmie on informatorów, którzy przekażą wskazówki dotyczące cyberprzestępców.

Reklama

Dezinformacja, boty, operacje wpływu

Reklama

Ogłoszenie dotyczy dowolnej osoby lub podmiotu zagranicznego, zaangażowanego w manipulowanie głosami w USA, a także „włamywania się do bazy danych, operacji wywierania wpływu, dezinformacji oraz kampanii z potencjalnym udziałem farm botów, powiązań ze złośliwą aktywnością w cyberprzestrzeni” w celu ingerencji w wybory w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj też

Departament Stanu czeka na wszelkie informacje i wskazówki. Ogłoszenie w tej sprawie umieszczono między innymi za pośrednictwem oficjalnych kanałów w mediach społecznościowych.

10 mln dol. za cyberprzestępcę

Przypomnijmy, że całkiem niedawno, bo pod koniec kwietnia br. - Departament Stanu USA ogłosił, że oferuje nagrodę pieniężną w wysokości 10 mln dolarów za informacje, które pomogą w zlokalizowaniu lub zidentyfikowaniu sześciu cyberprzestępców, powiązanych z rosyjskim wywiadem GRU. To członkowie grupy Sandworm, która uznawana jest za jedną z najgroźniejszych.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama